Здорове харчування

24.01.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

Здорове харчування
Здорове харчування
Здорове харчування
Здорове харчування
Здоровий спосіб життя - це не лише заняття спортом, відмова від шкідливих звичок, але і здорове харчування. Але чи можна чітко визначити, яка формула харчування є здоровою? Що вибрати, роздільне харчування чи, припустимо, дієту по группі крові? Які продукти потрібно вживати у великій кількості, а в чому себе потрібно обмежити? Чи можна взагалі їсти жирну їжу і цукор, або про свинячу відбивну з картоплею і тістечка варто забути назавжди? З яких продуктів готують дієтичні страви ? Скільки людей переймаються цими питаннями, пробують різні дієти, скидають вагу, а потім, не стримавшись, знов її набирають. І сварять дієти і дієтологів, які в цій ситуації абсолютно не винні. Так в чому ж справа? У тому, що необхідно знати як правильно харчуватися, і не накидатися на їжу, як тільки дієта закінчилася.

Дійсно, важливо і те, що ви їсте, і як, і скільки. Отже, яким має бути здорове харчування?

1. Ви повинні харчуватися максимально всіляко.

2. Необхідно вживати продукти, що містять клітковину (хліб, крупи, рис).

3. У день треба споживати не менше 400 г овочів і фруктів (додатково до картоплі). Варто віддавати перевагу продуктам місцевого виробництва.

4. Щодня потрібно їсти молочні продукти з низьким вмістом жиру.

5. Рекомендується замінити високожирне м'ясо на нежирне м'ясо, рибу, птицю, боби.

6. Продукти краще готувати на пару, відварюючи, або в мікрохвильовій печі.

7. Обмежити вжиток вершкового масла.

8. Обмежити вжиток цукру, кондитерських виробів, солодких напоїв.

9. До 6 г в день слід обмежити кількість солі.

10. Не більше 1 чарки горілки, або 1 келиху вина, або 1 банки пива 330 г в день.

Багато хто, дивлячись на ці правила здорового харчування, подумає: а якщо я просто не можу жити без продуктів з високою кількістю жирів і цукру, чи можу я похудати без дієт? Як правило, це не примха людини, а "бажання" організму, в якого порушений обмін речовин. Якраз тому, головний принцип здорового харчування - нормалізація обміну речовин. Тоді ковбаси і копчення перестануть бути для вас настільки привабливими. А шоколад і тістечка не займатимуть істотного місця у вашому раціоні. Тепер розберемося, від чого залежить нормальний обмін речовин. Переробляючись в шлунково-кишковому тракті, їжа розпадається на слабкі кислоти, луги і нейтральні з'єднання. Частина їх швидко руйнується і виводиться, а частина робить окислюючий або облуговуючий вплив на стан внутрішнього середовища організму. Облуговуванню організму сприяють овочі, фрукти і молоко. Окисленню - м'ясо і риба.

Найблаготворнішим для організму є слаболужне середовище. При зсуві кислотно-лужного балансу в кислотну сторону в м'язах, на стінках судин, суглобах, внутрішніх органах відкладаються важко розчинні солі сечової кислоти. В результаті - дратівливість, головні болі, безсоння і постійне бажання з'їсти що-небудь жирне або солодке.

Тепер поговоримо про культуру здорового харчування.

1. Перекушувати "на ходу" шкідливо.

2. Їжу необхідно ретельно пережовувати, а не заковтувати як удав кролика.

3. Враховуйте пору року. У літній період можна обійтися без м'яса і хліба, тоді як взимку ці продукти необхідні для підтримки енергії. Влітку і осінню варто віддавати перевагу свіжим плодам. Взимку і осінню повнюйте вітаміни за допомогою сухофруктів.

4. Не пересолюйте страви і не запивайте під час їжі. Краще всього випити невелику кількість води перед їдою.

5. Не забувайте про таке поняття як розвантажувальний день. Це не означає, що цього дня потрібно морити себе голодом. Просто побудуйте своє меню так, щоб в нім не було м'яса і солодкого, а лише овочеві або кисломолочні продукти.

6. Не готуйте багато і не доїдайте вчорашнє, оскільки несвіжі страви - джерело токсинів, що засмічують організм.

7. Починайте святкову трапезу з салату зі свіжих овочів.

8. Пам'ятайте, що спиртні напої підсилюють апетит.

9. Приймайте вітаміни. Одна пігулка вранці допоможе вашому організму впоратися з навантаженнями, якщо вам не удасться добре поїсти протягом дня.

10. Не займайтеся приготуванням їжі на голодний шлунок. Так у вас не буде спокуси з'їсти зайве.

11. І головне, отримуйте задоволення від їжі: смакове, фізичне і естетичне.

Додати коментар