Як виростити Годжі самостійно

13.07.2014 Рубрики: Популярні засоби ,

Виростити ягоду годжі можна двома основними способами: з насіння або посадкою саджанців. В кожного із способів є свої особливості, про що поговоримо нижче. Загальні особливості вирощування диво-культури наступні:

  • забезпечення хорошого освітлення, оскільки рослина чутлива до браку світла
  • використання нейтрального грунту (торф + суглинок в пропорції 1:2), в який перед посадкою були внесені необхідні добрива
  • додатковий полив потрібний лише при посушливій погоді
  • відведення під кущі достатньої площі на присадибній ділянці (годжі дуже швидко розростається і може заважати «сусідам»)
  • наявність на ділянці, мінімум, 2 рослин годжі (ягода перехресно-обпилюванна).

Відомо, що годжі непогано пристосувалася до суворого клімату Тибету, тому кущі мають високу морозостійкість (саджанці 2-го року відмінно переносять мороз до 27-30°C), а також майже не ушкоджуються комахами або хворобами. Виняток становить «чорна ніжка», тля. Обробка хімікатами проводиться украй рідко.

Ягода годжі з насіння

Насіння в рослини дуже дрібне (до 1 мм) в тонкій оболонці. Передпосадкова обробка фактично не проводиться. Насіння замочують 1,5-2 години в теплому розчині речовин (Епін, Циркон), що сприятливо впливають на ріст, потім сіють на глибину до 3 мм в добре зволожений грунт середньої рихлості. Нормальний дренаж при посіві годжі бажаний. Рекомендується сіяти годжі не по одній насінині, а відразу по 5-6 штук, оскільки вони «підтримують» одна одну, а вірогідність появи сходу істотно зростає.

Після посіву ємність з посадками необхідно укрити поліетиленовою плівкою і помістити в тепле і добре освітлене місце. Під час проростання насіння потрібно підтримувати постійну вологість і температуру, не допускаючи різких перепадів в мікрокліматі. Насіння проростає близько 14 днів (при Т=25°c). Після появи сходу рослини переставляють в світле місце, але не на прямі сонячні промені. Пікіровка робиться після появи пари справжніх листочків, розсаду переміщають в ємність завглибшки від 7 см. Така глибина необхідна тому, що в годжі коренева система досить швидко росте углиб.

кущі, вирощені подібним способом, починають квітнути на 2-ий рік після посіву, плодоносити - на 3-4-й.

Посадка саджанців

Вирощувати цей кущі можна і саджанцями, в такому разі плодоносіння настає раніше. Перед висадкою кущіа необхідно підготувати яму з розмірами 0,4×0,5×0,5 м. До посадочної ями вноситься суміш мінеральних і органічних добрив в наступних кількостях:

  • 0,2 кг суперфосфату
  • 30-40 г калія сірчанокислого або 1 л деревного попелу
  • 8-10 кг перегною (можна замінити торфом або компостом).

Саджанці бажано висаджувати рядами, відстань між якими складає 2-3 м, відстань між кущами в рядах - 1,5-2 м. Кореневу шийку при посадці злегка заглиблюють. Після переміщення саджанця до посадочної ями, грунт трамбують, рясно поливають і мульчують торфом або перегноєм. Відразу після посадки бажано встановити опору для гілок, оскільки в перші роки тонкі гілки кущіа падають на землю. Надалі в рослини формуються скелетні гілки, пізніше (на 3-4 рік після висадки) - плодові плечі. Оскільки плодоносять гілки, які були сформовані торік, обрізання кущі повинне робитися так, щоб стимулювати ріст саме цих пагонів. До речі, виростити годжі можна спираючись на рекомендації по догляду за саджанцями винограду (правильне обрізання, проріджування, підв'язання гілок та ін.).

У першу зимівлю саджанці годжі рекомендується вкривати, аби захистити молоді рослини від пошкоджень, надалі необхідність в цій процедурі відпадає.

Ягода годжі як кімнатна рослина

Ще один спосіб вирощування цієї культури - це вирощування годжі в кімнатних умовах. Традиційно, рослині потрібно забезпечити достатнє освітлення. Особливістю зимівлі ягоди годжі в домашніх умовах є утримання контейнера з рослиною в прохолодній температурі (+10°C). Поливають ягоду в міру необхідності, не допускаючи при цьому пересихання землі. При внесенні добрив чергують їх мінеральні і органічні різновиди.

Вирощування ягоди годжі, безумовно, має свої особливості. Проте трудовитрати по вирощуванню можна оцінити як середні. Якщо вам подобається екзотика і турбота про незвичайні рослини, то вирощування ягоди годжі сповна вам підходить. А той факт, що рослина є унікальним джерелом корисних речовин і широко застосовується в народній медицині, послужить додатковою стимул-реакцією до її культивації.

Додати коментар