Як похудати: щоб їсти менше, потрібно довше жувати

19.08.2011 Рубрики: Технології схуднення ,

як похудати
Існує багато дієт для швидкого схуднення, проте не варто акцентувати увагу лише на них, адже існує декілька важливих нюансів про які ми зараз и поговоримо. До пережовування їжі потрібно відноситися дуже серйозно, адже зв'язок з ожирінням прямий - чим довше ми пережовуємо їжу, тим менше споживаємо калорій - а значить, тим краще контролюємо вагу.
Дослідники з медичного університету Харбіну не лише підрахували, що при збільшенні кількості жувальних рухів на кожен шматок їжі з 15 до 40 калорійність раціону знижується на 12%, але і зуміли пояснити це явище.

Ученими був проведений експеримент за участю 60 молодих людей, 44 з яких страждали ожирінням, а 16 мали нормальну вагу. В результаті експерименту був виявлений досить чіткий зв'язок між кількістю жувальних рухів і рівнями деяких гормонів, які, як говорить один з авторів роботи, Шужань Ван, «дають команди мозку коли починати їсти, а коли припиняти».
Так, при більшій кількості жувальних рухів знижується рівень грелина - гормону, стимулюючого апетит, а також підвищується рівень гормону ССЬК (холецистокініну), який, навпаки, відповідає за зниження апетиту.
При цьому виявилось, що тривалість жування ніяк не впливає на рівень інсуліну в крові ні у повних, ні в худорлявих людей.
Виявлене дванадцятипроцентне зниження калорійності за рахунок збільшення часу жування може дати добрі результати в плані контролю ваги і похудання: адже при зменшенні кількості споживаних калорій на 12% середня людина втрачає 10 кг ваги в рік.
Проте цей оптимістичний прогноз не відноситься до тих, хто дотримуючи дієту, віддаає перевагу пюре ( гречаній дієті ), супам, коктейлям і іншим рідким продуктам, які не потрібно жувати .

Додати коментар