Як схуднути після пологів

23.02.2011 Рубрики: Технології схуднення ,

схуднути після пологів
схуднути після пологів
схуднути після пологів
схуднути після пологів
Вагітність - практично єдиний період в житті жінки, протягом якого приємно набирати вагу. Проте вагітність закінчується пологами, а зайва вага деколи залишається на місці і не зникає. Багато жінок після вагітності мають ті або інші проблеми із зайвими кілограмами. Не дивлячись на безліч сучасних дієт для швидкого схуднення, наукових підходів до харчування і всього іншого, питання «як схуднути після пологів?» залишається актуальним.

Перш ніж ми розглянемо способи схуднення, давайте поговоримо про причини, що викликають зайву вагу. Людина - це єдність фізичних, психічних і енергетичних компонентів. Дисбаланс в одному з них призводить до порушень в іншому компоненті, і навпаки, якщо одна з частин гармонізується, то і в інших настає порядок. Виходячи з цієї формули, зайва вага може з'являтися, а може зникати з кількох причин.

Причини:

 • Фізичні: відсутність належного фізичного навантаження призводить до набору ваги. Збільшення рухової активності сприяє зменшенню маси тіла.
 • Психічні: неприйняття себе, невпевненість, спотворений образ сприйняття своєї фігури - призводять до набору ваги. Ліквідація комплексів призводить до нормалізації ваги.
 • Енергетичні: порушення обміну речовин, надмірне вживання калорійних продуктів призводить до набору ваги, зменшення об'єму споживаних калорій і нормалізація обміну речовин - нормалізують масу тіла.
 • Ці ж причини працюють і допомагають скинути вагу після пологів, при частковій нормалізації в кожній з частин, ефект не змусить себе довго чекати - зменшення маси тіла можна гарантувати.

  Способи схуднення:

 • Фізичний спосіб. На сьогоднішній день розроблені спеціальні гімнастики і комплекси вправ для жінок після пологів. Помірне навантаження на м'язи сприятиме зниженню ваги.

  Відмінно підійде комплекс вправ йоги, пілатес, фітнес і аеробні навантаження (в т.ч. і звичайні вправи для схуднення ). Важливо пам'ятати, що заняття мають бути регулярними (оптимально, не менше 2-х раз на тиждень), не варто різко починати і різко кидати заняття. Варто врахувати, що новонароджене маля і так забезпечує хороше фізичне навантаження, лише під час пішої прогулянки з коляскою можна втратити до 400 калорій в годину. Також знижує вагу силове навантаження (немовля доводиться частенько носити на руках).

 • Психічний спосіб. Робота з психікою, пошук мотивів, зміна особових установок. Людина - це набір психологічних комплексів, блоків, установок. Під час вагітності в психіці жінки з'являється потужна установка «набор ваги - це добре». Необхідно міняти цю установку після пологів. Також спотворюється сприйняття свого образу, річ у тому, що фігура після пологів міняється, а багато жінок не просто вагу хочуть скинути, а повернути свою колишню дівочу фігуру. Корекція образу «я», закладка нових психологічних установок - веде до зниження ваги.

  Для роботи з психікою добре підійдуть позитивні настрои і аутотренінг, також не можна скидати з рахунків медитацію і інші психологічні методи. У цьому аспекті вкрай важлива мотивація, ставте перед собою реальні цілі і домагайтеся їх, спершу поставте завдання прибрати 1 кілограм і 1 см в талії, по досягненню цього результату піднімайте планку вище.

 • Енергетичний спосіб. Це, перш за все дієта і різке обмеження об'єму споживаних калорій, нормалізація травлення і обміну речовин зменшить масу тіла.

  Збалансуйте раціон харчування по кількості білків, жирів і вуглеводів. Дотримуйтеся дієти (яка вам найбільш підходить), найбільш популярний на сьогодні вид харчування - монодієту, краще відкласти до того часу, коли ви перестанете годувати грудьми. В період лактації краще всього підтримувати звичний раціон харчування.

  Також не можна скидати з рахунків дієвість таких способів як акупунктура, дихальна гімнастика, масаж.

  Помилки і міфи, що пов'язані з післяродовим періодом і наводять до набору ваги:

 • Після пологів необхідно багато є, інакше не буде молока.

  Таке твердження в корені невірно, кількість молока залежить від гормону пролактіну, який виробляється гіпофізом, від кількості їжі виробіток молока не залежить. Навпаки, в період лактації раціон харчування має бути збалансованим, наповнений корисними продуктами, аби молоко було максимально корисним для маляти. Годуючій мамі досить вживати на 500 кал більше, ніж зазвичай.

 • Не можна багато ходити і носити дитину на руках.

  Ще одна досить поширена помилка, часто можна почути: «Не носи на руках, потім не відучиш». Насправді малята відмінно втихомирюються у мами на руках, коли відчувають її запах (а перші півроку вони орієнтуються в основному на запах), чують серцебиття, звичка формується не відразу, а через декілька місяців. Піші прогулянки і носіння дитяти на руках допоможе прибрати зайві кілограми так само швидко, як фітнес або аеробіка.

 • Після пологів необхідно відразу починати качати прес.

  Насправді прес краще всього починати качати через півроку після пологів, коли внутрішні органи «стануть на місце», більш всього необхідно укріплювати спину, робити більший акцент на м'язи що утримують хребет. Якщо у вас буде сильний поперек, то і з пресом не буде проблем. А зайве навантаження на внутрішні органи, які братимуть участь у вашій боротьбі за плоский живіт, нічого не принесе.

 • Їжу, яку дитя не доїло не можна викидати.

  Ще один міф, що дійшов до нас із старовини, коли рахували кожну крихту на столі. До цих пір багато бабусь стверджують, що якщо тварина поїсть або птиця клюне кашу, яку не доїло маля, дитя захворіє. Ось і давляться новоспечені мамусі солодкими калорійними кашами, в разі, якщо дитя не доїло порцію. Спокійно виливайте недоїдену кашу в унітаз. Дотримуйте нехитрі правила харчування, і успіх вам гарантований.

 • Відповідь на питання «як схуднути після пологів» буде в кожного своя, лише індивідуальний підхід і згода з внутрішнім «Я» допоможуть досягнути успішного зменшення маси тіла. Хваліть себе за будь-який досягнутий результат, любіть своє тіло таким, яким воно є, і воно стане таким, як хочете ви. Пам'ятайте, навіть довга дорога починається з першого кроку.

  І ще, не чекайте результат через тиждень або два, вага може не зменшитися навіть при строгій дієті і через місяць, але якщо ви наполегливо рухаєтеся до своєї мети, ви неодмінно її досягнете, а досі насолоджуйтеся тим дивом, яким вас обдарувала природа, - материнством.

  По зовнішнім джерелам

  Додати коментар