Як прискорити обмін речовин?

19.08.2011 Рубрики: Технології схуднення ,

як прискорити обмін речовин
як прискорити обмін речовин
як прискорити обмін речовин
як прискорити обмін речовин
Правильний обмін речовин в організмі - застава хорошого самопочуття і, що вельми актуально для багатьох людей, ідеальної ваги тіла. Якщо метаболічні процеси відбуваються занадто повільно, то рано чи пізно з'являються небажані жирові відкладення зі всіма витікаючими наслідками.
Тому дуже важливо знати, як прискорити обмін речовин, тобто схуднути без дієт - нічого складного або дискомфортного в комплексі подібних процедур немає.

Потрібно мати на увазі, що швидкість метаболізму зазвичай оцінюється тоді, коли людина знаходиться в стані спокою, а його організм витрачає отриману енергію виключно на підтримку основних функцій - дихання, оновлення клітин, роботу внутрішніх органів, підтримку температури тіла. Медики підрахували, що саме на ці процеси щодня витрачається до сімдесяти відсотків енергетичних витрат.
Деякі з них абсолютно не схильні пов'язувати уповільнення обміну речовин з появою надлишкової ваги: адже важкі кістки і відчутна м'язова маса вимагають відповідної витрати енергії. У чоловіків метаболізм відбувається приблизно на двадцять-тридцять відсотків швидше, ніж у жінок.
Представниці прекрасної статі можуть похвалитися максимально високими темпами обміну речовин у віці від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років. В період вагітності метаболізм також прискорюється, оскільки жіночий організм вимушений пристосовуватися до нестримно зростаючої ваги тіла і паралельно задовольняти енергетичні потреби майбутнього дитини.

Правильне харчування

Найважливішим з точки зору прискорення обміну речовин є сніданок. Річ у тому, що вночі, поки людина спить, всі процеси в його організмі сповільнюються, і процес обміну речовин теж. Запустити його можна лише в тому випадку, якщо з'їсти певну кількість їжі.
Оптимальною для сніданку вважається енергетична цінність в триста-чотириста калорій, а в його складі повинні переважати складні вуглеводи - суцільнозерновой хліб, зернові пластівці або каша, свіжі фрукти. Переварювання таких вуглеводів займає більше часу, і тому відчуття голоду довго не повертається. В цілому протягом дня бажано приймати їжу чотири-п'ять разів невеликими порціями.
Прискорює обмін речовин і підвищений вміст білків в блюдах. Організм переварює їх набагато повільніше, чим жири або, наприклад, крохмаль, витрачаючи більшу кількість калорій.
Метаболічні процеси помітно гальмуються, коли клітинам не вистачає кисню, а це, у свою чергу, свідчить про те, що організм відчуває дефіцит заліза. Зовні залізно-кисневе голодування може виявлятися у вигляді підвищеної стомлюваності і слабкості. Рекомендується як мінімум три рази в день споживати продукти, багаті залізом, - зернові, сою, яблука ( див. також яблучна дієта ), яловичину, печінку, м'ясо курки.

Спалювати зайвий жир допомагає і кальцій: добова потреба організму в цьому мікроелементі складає 1200 міліграм. Приймати кальцій у вигляді готових препаратів марно, якими б дорогими вони не були - він добре засвоюється лише з молочних продуктів.

Здоровий спосіб життя

Прискоренню процесу обміну речовин сприяє, окрім всього іншого, глибокий і повноцінний сон, який також стимулює в організмі вироблення гормону росту. Це якраз і відбувається на тлі спалювання калорій і зниження зайвої ваги.
Інший популярний спосіб прискорення метаболізму - регулярні фізичні вправи для схуднення - біг, стрибки, спортивна ходьба. Навіть звичайна їзда на велосипеді підстібає спалювання зайвого жиру протягом години з гаком після її припинення. Важливо лише закінчувати всі свої спортивні тренування не пізніше, ніж за три години до сну.
Масаж, сауна, баня, будь-які водні процедури, починаючи з банального душу, - все це додаткові прискорювачі обміну речовин. Сюди ж необхідно включити достатній вжиток рідини, у тому числі звичайної питної води, і прогулянки на свіжому повітрі. Аматори всього вишуканого і екстравагантного можуть спробувати позбавитися від зайвих кілограмів шляхом ароматерапии - особливо дієвим часто виявляється масло ялівцю, яке поліпшує кровообіг і розширює кровоносні судини.

Додати коментар