Як позбутися неприємного запаху з рота: усунення проблеми в домашніх умовах

04.03.2013 Рубрики: Здорове харчування ,

Що ми лише не робимо, аби позбавитися від такої неприємності, як запах з рота. І навіть не думаємо, що необхідно з'ясувати, з чим саме це пов'язано. Ми навіть і не підозрюємо, що це може бути викликано проблемами із здоров'ям.

Як позбавитися неприємного запаху з рота

Несвіже дихання (галітоз) знайоме багатьом з нас, і часто неприємний запах з рота стає серйозною проблемою при спілкуванні з людьми. Якщо це просто пов'язано з використанням деяких продуктів, наприклад часнику або цибулі, то позбутися цього досить просто. Запах зазвичай зникає сам по собі через день, необхідно лише виключити з раціону такі продукти або звести до мінімуму їх використання.

Але, як правило, несвіже дихання з рота викликане іншими, серйознішими проблемами. Зверніть увагу на свій язик, адже не даремно лікарі його називають "дзеркалом шлунку": густий білий або жовтий наліт свідчить про порушену роботу системи травлення і може бути джерелом неприємного дихання.

Виникнення поганого запаху найчастіше обумовлене простою причиною - гігієнічним станом порожнини рота, а саме - продуктами життєдіяльності бактерій, які мешкають на зубах і в складках слизистої оболонки. В результаті неправильної гігієни порожнини рота бактерії починають скупчуватися у великій кількості.

Галітоз може з'явитися при хворобах внутрішніх органів. Тому варто обстежитися у лікаря, адже це може бути викликано серйозними проблемами із здоров'ям.

Поява неприємного запаху може спровокувати сухість слизистої оболонки рота. Найпростіший спосіб активізувати виділення слини - це що-небудь жувати. Організм сприймає це як сигнал і відбувається збільшення виділення слини.

Допомагають слиновиділенню жування м'ятних пігулок, жувальних гумок, м'ятних льодяників. Та варто переконатися, що в цих продуктах немає цукру, який сприяє росту бактерій, що викликають карієс.

Часто, аби позбавитися від поганого запаху, досить видалення зубних каменів. Суть полягає в тому, що зубний камінь містить мікроорганізми, які викликають запалення ясен, а також погано пахнуть.

Поганий запах з рота

З домашніх засобів, які допомагають прибрати неприємний запах, - це полоскання рота настоєм свіжого кропу. Цибульний або часниковий дух зникне, якщо пахучі овочі заїсти селерою або петрушкою. Добре освіжає свіжозаварений міцний чай. Позбутися від запаху, викликаного хворобами порожнини рота, можна полосканням відварами і настоями трав.

Для цих цілей підійдуть ромашка, шавлія, календула, звіробій, м'ята. Траву або суміш з декількох видів потрібно заварити в розрахунку 1 ст. ложку на стакан окропу і дати настоятися. Для одного полоскання досить півстакана настою. Процедуру краще проводити після їди і чищення зубів.

На жаль, далеко не всі правильно чистять зуби: потрібно мінімум 2-3 хвилини на всіх напрямках пройтися щіткою з пастою по зубах вранці і увечері щодня, а після їди прополоскати рот теплою водою. важливо очистити і поверхню язика, де присутня велика кількість шкідливих бактерій. Для цієї мети можна вибрати як звичайну щітку, так і спеціальну - для чищення язика. Лише ретельний догляд дозволить позбутися неприємного запаху.

Зубні пасти, що містять екстракти лікарських трав, знімають запалення слизистої оболонки порожнини рота і роблять дихання свіжим. Паста, що містить антибактеріальні речовини, наприклад хлорид цетилпірдіна або двоокис хлору, при чищенні також допоможе знищити бактерії. Рідкі обполіскувачи, якщо використовувати їх разом з регулярним чищенням язика і зубів, також нададуть чималу допомогу.

Запах з рота, лікування

Причиною неприємного запаху може бути захворювання, і в даному випадку лише лікування допоможе позбутися цієї проблеми. Інколи потрібні відвідини стоматолога або іншого профільного фахівця, оскільки галітоз є симптомом захворювань ротової порожнини.

Запах з рота, лікування

Слід пам'ятати, що використання освіжувачів і жувальних гумок ніяк не усуне причину виникнення неприємного запаху. Профілактикою є ретельний і регулярний догляд і своєчасне лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, інших внутрішніх органів.

В будь-якому разі, якщо вас почав непокоїти неприємний запах з рота, навіть при ретельній і регулярній гігієні, варто обов'язково звернутися на прийом до лікаря. Оскільки лише фахівець зможе виявити причину даної проблеми і дасть правильні рекомендації.

Джерело dіffеrеd.ru

Додати коментар