Як набрати вагу?

10.01.2011 Рубрики: Вправи, фітнес ,

Як набрати вагу
Як набрати вагу
Як набрати вагу
Як набрати вагу

Кажучи про невідповідність ваги нормальним показникам, багато хто відразу ж уявляє собі огрядну людину з великим животом і жировими складками. Дійсно, високий відсоток ожиріння в сучасному цивілізованому суспільстві і величезна кількість статей на цю тему непомітно витіснили на другий план не менш гостру проблему - проблему різкого дефіциту маси тіла. Адже недолік ваги настільки ж серйозно відбивається як на психологічному комфорті людини, так і на стані його здоров'я.

Не знайшли те, що шукали? Дивіться також близькі по змісту статті: Як набрати вагу чоловікові, Як набрати вагу - дієта для збільшення ваги

Насправді, зайва худина, особливо, якщо вона прогресує, може бути першим сигналом дисбалансу фізіологічних процесів в організмі. Але навіть якщо худина ніяк не пов'язана з хворобою, а є незмінним супутником по життю в результаті особливостей вашого організму, погодьтеся, це все одно не додає балів з точки зору зовнішньої привабливості. Причому це стосується не лише чоловіків, але і жінок, адже напівпрозора фігура занадто худенької дівчини вже давно не в моді і лише зрідка здатна «зачепити» чоловічий погляд.

Отже, прийняте категоричне рішення кардинально змінити свою вагу у бік збільшення. Що для цього необхідно? Перш за все, психологічно налаштуватися на те, що все буде не так просто. Недаремно відвіку в народі існує справедлива думка про те, що видужати завжди важче, ніж схуднути. Впоравшись з цим завданням і зарядившись необхідним настроєм, спробуємо тепер проаналізувати, чому наша вага не дотягує до норми, і як це можна змінити. По суті, маса тіла є прямим відображенням того, в якому співвідношенні знаходиться кількість прийнятих і витрачених організмом кілокалорій. Якщо це співвідношення більше одиниці (тобто кілокалорій прийняті більше, ніж витрачено), то вага тіла збільшується, якщо ж менше, відповідно, зменшується. Висновок: необхідно якісно і кількісно збільшити калорійність їжі і «економити» свої енергетичні запаси. Для того, щоб здійснити першу частину поставленого завдання, потрібно дуже поступово нарощувати свій харчовий раціон. Проте робити це потрібно не стільки за рахунок збільшення порцій, скільки за рахунок більш частого вживання їжі. Інакше є ризик отримати повну відразу до їжі. Крім того, не можна квапитися: у місяць збільшуйте енергетичну цінність харчування не більше ніж на 300 - 500 кілокалорій. Це дозволить організму поступово «втягуватися» в харчовий режим. Їжа повинна містити достатню кількість білків ( дивись також білкова дієта ), легкощасвоюваних вуглеводів, вітамінів і мінеральних елементів. Рекомендується щодня випивати білковий коктейль, як джерело незамінних і відмінно збалансованих амінокислот. Дуже корисно заправляти страви помірною кількістю спецій, стимулюючих апетит. З цією ж метою можна використовувати спеціальні трави, наприклад, полин, кропиву, люцерну і деякі інші. Змішавши їх в рівних пропорціях, можна отримати багатокомпонентний трав'яний збір для стимуляції апетиту. Заваріть цей збір, прокип'ятивши протягом десяти хвилин (30 г на 1 л води), дайте відстоятися, профільтруйте і випивайте по півстакана за півгодини до їди. Також не можна забувати про питний режим, випиваючи не менше 1,5 - 2 літрів води в день. І, найголовніше, жодні надзвичайні обставини не повинні перешкодити вам своєчасно підкріпитися.

Що стосується «економії» енергетичних запасів, то слід знати, що енергія витрачається на підтримку процесів життєдіяльності, розумової і фізичній активності, а також на стабілізацію температури тіла. Тому не можна мерзнути, купатися в дуже холодній воді, навіть питну воду рекомендується пити не нижче 15 - 18C.

Як це не парадоксально прозвучить, але набрати "правильну" вагу без фізичних вправ неможливо (як і скинути без вправ для схуднення ), хоч це і протиречить пункту про «економію» енергії. Адже наша мета - це не нарощування жиру, а красиві форми. А для цього доведеться трохи попрацювати фізично. Вправи не мають бути занадто виснажуючими, тричі в тиждень по півгодини цілком достатньо. Проте при цьому прагніть рівномірно навантажувати всі м'язи. Можна поступити таким чином: в понеділок працюємо з верхнім плечовим поясом, включаючи м'язи грудей і рук, в середу - прес і спина, в п'ятницю - ноги і сідниці.

Не дозволяйте собі нервувати, уникайте стресів, навчіться володіти собою: ніщо так не шкодить у плані ваги, як психоемоційне перенапруження.

Якщо індекс маси тіла значно нижчий за норму, необхідно відвідати лікаря, особливо якщо цей показник продовжує знижуватися. Це необхідно зробити хоч би для того, щоб бути упевненим у відсутності якого-небудь захворювання і спокійно приступати до втілення в життя наших рекомендацій.

Теги статті: як набрати вагу швидко, як поправитись

Відео: як набрати вагу

Додати коментар