Як кинути палити і не набрати вагу

21.02.2011 Рубрики: Технології схуднення ,

Як кинути палити
Як кинути палити
Як кинути палити
Куріння зазвичай тісно пов'язують з вагою: її набором або навпаки - схудненням. Багато хто боїться, кинувши палити, значно поправитися, що здається неминучим і, зрозуміло, небажаним. Чи дійсно зайві кілограми обов'язково пов'язані з відмовою від куріння чи це всього лише міф, багатьма активно підтримуваний?

Дослідження показують, що насправді людина, яка кинула палити, набирає певну вагу. В середньому для чоловіків це 2,8 кг, для жінок - 3,8. Все це дуже індивідуально: хтось набирає більше, хтось зовсім не набирає, а значить, є певні чинники, якими можна за бажання управляти.

Куріння і харчування

Раціон курця дещо відрізняється від харчування людини, яка не палить. І, на жаль, курець вибирає ті продукти, які надалі сприяють розвитку багатьох хронічних захворювань, зокрема, шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи.

Курці зазвичай споживають на 4,9% більше калорій, чим некурящі, на 8,9% більше полінасичених жирів, на 10,8% більше холестерину, а алкоголю більше на цілих 77,5%. До того ж раціон курців містить набагато менше поліненасичених жирів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму, менше клітковини, вони втрачають значну кількість вітаміну С, Е і бета-каротину.

Нікотин діє на людину таким чином, що організм його вимагає більше білкової їжі. Часто курці віддають перевагу м'ясу як джерелу полінасичених жирів і білка. Але куріння негативно діє на нюх і смакові відчуття, що викликає необхідність споживати більше солі і спецій, аби поліпшити смак продуктів. Корисні овочі і фрукти незрідка розцінюються як продукти без смаку, тому про них курці часто забувають. Окрім алкоголю вони зловживають енергетичними напоями, кавою, міцним чорним чаєм.

Відмова від куріння і вага

Коли людина кидає палити, він починає витрачати в день на 200 калорій менше, а з їжею споживає більше на 300 калорій. У результаті виходить, що той, хто відмовляється від нікотину, набирає близько 500 невитрачених калорій в день, які і є причиною набору ваги. Це середній показник, але він може бути і більшим. В будь-якому разі, це необхідно враховувати, аби стежити за вагою. Весь секрет в збільшенні активності і контролі харчування, тому що надбавка у вазі відбувається не сама собою.

Складність полягає лише в тому, що харчові звички дуже стійкі, і якщо людина палила впродовж довгого часу і у неї був певний раціон, то їй непросто відразу відмовитися від свого харчування та способу життя. Інколи на це потрібно не менше п'яти років, протягом яких встановлюється нова формула харчування. В окремих випадках можна відвідати фахівця, наприклад, лікаря-дієтолога, який допоможе успішно здолати всі труднощі, пов'язані з відмовою від куріння.

По зовнішнім джерелам

Додати коментар