Харчові добавки

24.01.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

Харчові добавки
Харчові добавки
Харчові добавки
Харчові добавки
На перший погляд, дієтичні харчові добавки здаються швидким і зручним вирішенням проблем зайвої ваги. Гарантія нешкідливості для здоров'я, приваблива упаковка, можливість доповнювати ними дієтичні страви, наявність натуральних інградієнтів, а також широкий асортимент (близько 50 окремих добавок або 125 комбінованих) схиляють в їх користь вибір сотень тисяч бажаючих схуднути. Проте, нешкідливість і ефективність таких харчових добавок викликає деякі сумніви і спори.

Ось найбільш поширені і популярні інгредієнти дієтичних харчових добавок:

* гіркий апельсин (синефрин)

* кофеїн

* хром

* женьшень

* гуаровая смола

* подорожник

* глюкоманнон

* L-карнитин

* зелений чай

* гідроксилимонна кислота

* вітамін B5

* лакриця

* зв'язана ліноленова кислота

* пировиноград

* хітозан (мелені панцирі ракоподібних)

* кульбаба

* жостір

* яблучний оцет

* звіробій

* спирулина

Ці компоненти впливають на певні біологічні функції організму. Збільшення витрат енергії, прискорене спалювання жирів і вуглеводів, виникнення відчуття насичення і навіть переїдання, обмежене засвоєння жирів і діуретичні властивості - ось найпоширеніші функції дієтичних харчових добавок. Звіробій нібито сприяє втраті ваги завдяки своїй властивості знімати депресію, і, як наслідок, зменшувати вжиток їжі як засобу боротьби із стресом.

Оскільки виробники дієтичних добавок не проходять перевірку уповноважених органів, не існує точних правил інформування про склад добавки споживача. Тому на упаковці часто фігурує не точна інформація про дію того або іншого засобу, а опис функцій тієї або іншої речовини, що входить в його склад. Наприклад, властивість хрому прискорювати обмін жирів і вуглеводів дає підстави виробникам добавок, що містять хром, стверджувати, ніби їх засіб сприяє схудненню. Проте практичні дані не підтверджують цю теорію. Так, вважається, що женьшень впливає на толерантність до глюкози, але дослідження не підтвердили, що це може сприяти втраті ваги.

Також на упаковці не вказаний точний вміст того або іншого інгредієнта. Кофеїн - стимулятор, який використовується в більшості дієтичних добавок. Так, за результатами одного дослідження, вміст кофеїну в харчовій добавці відповідав 30 банкам коли, хоча, якщо вірити інформації на упаковці, він не повинен перевищувати вмісту кофеїну в одному стакані коли. Такі випадкі не поодинокі, тому вживання харових добавок це своєрідна лотерея.

Шкода для здоров'я

Не секрет, що дієтичні харчові добавки мають ряд серйозних побічних ефектів. Хвойник (ефедра) офіційно заборонений в США, оскільки негативно впливає на кров'яний тиск і сердечний ритм. Гіркий апельсин багато в чому схожий з хвойником, добавки, що містять його, слід приймати з обережністю. На жаль, про більшість побічних ефектів стає відомо лише після того, як постраждали люди.

Більш того, завдяки відсутності строгої процедури перевірки правдивості інформації на етикетках дієтичних добавок багато компанії-виробників стверджують, що їх продукт нешкідливий для здоров'я, хоча ця заява і не перевірена тестами. Головну небезпеку представляє надзвичайно високий вміст деяких інгредієнтів. Мігрень, розлади шлунку і порушення сердечного ритму - ось лише деякі наслідки вжитку добавок з кофеїном. Крім того, як вже говорилося, дієтичні добавки впливають на метаболічні системи організму, тому вони не рекомендовані діабетикам або сердечникам.

Ефективність

Як правило, для реальної втрати ваги необхідно прийняти якусь абсолютно немислиму кількість добавок. Наприклад, аби досягнути бажаного ефекту, тобто пригнітити апетит, спалити калорії і прискорити обмін речовин, потрібно випивати декілька літрів зеленого чаю в день. Найчастіше добавки не містять речовин в кількостях, необхідних, аби викликати хоч яку втрату ваги.

Пам'ятайте, що не існує одного універсального вітаміну, мінералу, трави або їх поєднання, сприяючих схудненню. За результатами тестів, більшість пігулок для схуднення виявилися неефективними. Клітковина насичує при вжитку меншої кількості калорій, але краще все ж замінити пігулки і добавки багатою клітковиною їжею. І взагалі, кращий спосіб схуднути - перейти на здорове раціональне харчування і регулярно займатися фітнесом. Цей спосіб набагато ефективніший і безпечніший, ніж прийом дієтичних добавок.

На Землю летят инопланетяне

По зовнішнім джерелам

Додати коментар