Вівсяна дієта

10.01.2011 Рубрики: Швидкі дієти ,

Вівсяна дієта
Вівсяна дієта
Вівсяна дієта
Вівсяна дієта

Сьогодні в наших продовольчих магазинах часто можна зустріти дуже широкий асортимент різних продуктів харчування, у складі яких є овес: вівсяна каша, мюслі, вівсяне печиво, вівсяні пластівці, вівсяні хлібці, і інші смачності. Подібне різмонаміття вівсяних страв є не випадковою, враховуючи їх корисні властивості високі смакові якості. Особливо радує те, що ці вівсяні страви відмінно очищають наш кишечник від «сміття», яке накопичувалося роками в шлунково-кишковому тракті. І ця особливість була закладена в основи очищення організму і, отже, схуднення за поміччю вівсяної дієти.

Вівсяна дієта

При дотриманні вівсяної дієти відбувається не лише звільнення нашого травного каналу від шкідливих кишкових шлаків, вага яких в окремих випадках складає більше п'ятнадцяти (!) кілограмів, але також нормалізація ваги, істотний підйом настрою, покращується працездатність, і вирішуються проблеми з шлунково-кишковим трактом. Не даремно гастроентерологи рекомендують вівсяну дієту для профілактики і терапії багатьох хвороб органів черевної порожнини, в т.ч. гепатитів, гастритів, запальних і виразкових процесів каналу травлення, і цирозу печінки. Можна сказати, що вівсяна дієта є не лише швидкою і безболісною корекцією ваги, але і «смачним» способом попередження і лікування різних патологій системи травлення, тобто повноцінною дієтичною стравою.

Ефективність вівсяної дієти

При правильному дотриманні вівсяної дієти втрата ваги інколи може досягати 3кг за тиждень (інколи і більше). Люди, що знаються на цій справі, можуть сказати, що настільки швидкий процес схуднення для організму несприятливий. Це так і є насправді, якщо мова стосується втрати власних жирових ресурсів, але наразі нормалізація ваги пов'язаний у більшій мірі з процесом очищення організму, чим з процесом «розчинення» жирової тканини. В цей час організм очищається від шлаків, і втрата ваги, викликана очисним процесом, не має якогось негативного впливу на наше здоров'я. Навіть навпаки.

І що ж тоді виходить - людям з надлишковими відкладеннями жирів вівсяна дієта не допоможе, і мода для повних їх не перестане цікавити? Ні, звичайно ж, допоможе.

По-перше, забруднення організму шлаками само по собі є дуже серйозною причиною того, аби процеси травлення і всмоктування поживних речовин порушилися. В результаті цього елементи, потрібні нам для нормальної життєдіяльності, можуть мати дуже низьку степінь засвоєння, тому що проходять по нашому кишечнику «транзитом», і у людини швидко знов пробуджується голод. Всмоктуваність в такому зашлакованому кишечнику інколи може мати вибірковий характер, в такому разі одні елементи засвоюються більшою мірою (наприклад, жири), а інші - в меншій (наприклад, білки і вуглеводи ). В результаті дисбаланс в такому «забрудненому» травному каналі сприяє збільшенню ваги тіла і підвищеному апетиту. Тому очищення кишечника для нормалізації процесів переварювання і всмоктування сама по собі вже може стати стартом для того, щоб маса тіла повернулася до нормальних показників.

По-друге, ще при відварюванні вівсяної каші утворюється слиз, в якому міститься специфічний полімерний вуглевод (так звана клітковина). Ця слизиста маса рясно обволікає внутрішню поверхню нашого шлунку і розбухає, завдяки чому на довгий час забезпечується відчуття ситості і це дозволяє вживати їжу набагато рідше. Клітковина також створює всі необхідні умови для життєдіяльності мікрофлори кишечника і призводить до скорочення гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту, це не дає їжі загнивати і застоюватися в просвіті кишечника.

Меню вівсяної дієти

Напевно, вистачить теорії, пора переходити і до практики. Розглянемо меню вівсяної дієти.

На щастя, вівсяна дієта не має якоюсь особливої і строгої системи, яку потрібно обов'язково дотримувати.

Вівсяні продукти (як і гречку, див. ефективні дієти для схуднення ) можна вільно вживати в будь-якій формі, якій ви віддаєте перевагу. Наприклад, можна почати з вівсяних хлібців замість звичного для вас житнього і пшеничного хліба. Якщо ви є любителем кондитерських виробів, то зверніть обов'язково увагу на вівсяне печиво, його можна їсти з чаєм або ж усухом'ятку. Можна також побалувати себе мюслями, заливаючи їх кип'яченим молоком. Не потрібно забувати вживати щодня на сніданок вівсяну кашку, яку доводять перед цим до киселеобразного стану.

Поступово можна перейти і на «чисту» вівсяну дієту: тарілочка вівсянки з'їдається під час сніданку, обіду і вечері (краще, якщо на молоці). Таку кашу можна заправити родзинками, вершковим маслом, медом, цукром і варенням. Перець, сіль і інші прянощі не варто вживати, вони викликають апетит. На протязі 30хв. після прийому вівсянки не варто пити жодної рідини. А між прийомами дозволяється підкріпитися фруктами, але лише в помірній кількості.

Але не потрібно забувати, що вівсянка не має достатньої кількості вітамінів і мікроелементів, отже, після місяця дотримання такої дієти потрібно взяти тривалу перерву (не менше чим на півроку).

Додати коментар