Вітаміни для чоловіків

12.02.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

вітаміни для чоловіків
вітаміни для чоловіків
вітаміни для чоловіків
вітаміни для чоловіків
Вітаміни потрібні організму людині круглий рік, адже вони беруть участь у всіх процесах обміну речовин в організмі. Але особливо вони необхідні взимку і ранньою весною, коли на столі так мало свіжих овочів і фруктів. Чи потрібні організму чоловіка якісь особливі вітаміни або він може приймати звичайні вітамінно-мінеральні комплекси?

Особливості функціонування організму чоловіка

Доведено, що організм чоловіка гірше пристосовується до змін довкілля, чим організм жінки. А довкілля чоловіка не балує: це погана екологічна обстановка, неякісна їжа, постійні стреси, величезна кількість інформації, що насилу піддається переробці. А якщо чоловік ще і сам себе постійно труїть сигаретами і спиртними напоями, то стає зовсім за нього страшно.

Однією з самих уразливих сфер в організмі чоловіка є сечостатева система. В результаті різних дій в цій області можуть розвиватися хронічні запальні процеси (наприклад, хронічний простатит), доброякісні і злоякісні пухлини і просто порушення функції того або іншого органу. Все це дуже часто наводить до порушень статевої функції, а це настільки вибиває чоловіка з колії, що здатне порушити не лише його сімейне життя, але і кар'єру, оскільки призводить до повного розладу нервової системи.

Не менша проблема - стан серцево-судинної системи. Чоловіки частіше за жінок страждають такими захворюваннями, як інфаркт міокарду і інсульт. А це також результат постійної дії стресів (відомо, що чоловіки легко переносять сильні стреси, але лише в тому випадку, якщо вони нетривалі). Порушення обміну речовин (наприклад, обміну холестерину) збільшують можливість появи серцево-судинних захворювань.

Що необхідно чоловікові для підтримки здоров'я

Для поповнення витрачених запасів чоловікові потрібно більше живильних речовин, чим жінці, оскільки в процесі своєї життєдіяльності він спалює більше калорій. Тому будь-який пропуск в живленні обов'язково позначиться на здоров'ї чоловіка. Для того, щоб підтримати чоловіче здоров'я, перш за все, необхідне правильне харчування з достатньою кількістю:

 • білків, з них будуються клітки, у тому числі імунні, які захищають організм від інфекцій (і статевих інфекцій теж); білки - це нежирне м'ясо, риба, молочні продукти, боби, горіхи;
 • вуглеводи - саме вони дозволяють здійснюватися всім хімічним процесам в організмі, оскільки є джерелом енергії; вуглеводи - це крупи, овочі і фрукти;
 • жири - без них не обходиться жодна біохімічна реакція; жири - це рослинні олії і риб'ячий жир; жирне м'ясо шкідливе;
 • вітаміни - вони беруть участь у всіх біохімічних процесах;
 • мінеральні речовини - в більшості своїй вони входять до складу ферментів - речовин, багато разів прискорюючих всі біохімічні процеси.
 • Рідко у кого виходить щодня набирати необхідну кількість всіх необхідних інгредієнтів в їжі, внаслідок чого порушуються обмінні процеси і «починають вилазити» різні захворювання. Так що ж робити? Світ вже вирішив цю проблему: для повноцінного харчування необхідно приймати харчові добавки, які заповнять пропуски.

  Проблема в тому, що в нашій країні харчові добавки постійно видаються виробниками за лікарські препарати, чим вони себе повністю дискредитували. Адже цінність харчових добавок не в тому, що вони лікують те або інше захворювання, а в тому, що вони попереджають його виникнення.

  Так що ж приймати чоловікові

  Сьогодні випускається безліч харчових добавок і вітамінно-мінеральних комплексів, що містять додаткові біологічно активні речовини, сприяючі активізації обмінних процесів у чоловіків. Не варто лише вірити, що БАДи лікують простатит і аденому передміхурової залози. Якщо в анотації вказано, що БАД володіє лікарськими властивостями, то це ознака непрофесіоналізму, такий БАД краще не приймати.

  Якісні сучасні вітамінні комплекси для чоловіків підібрані з врахуванням особливостей чоловічого організму і характерних для нього фізичних і розумових навантажень. Існують комплекси, розроблені спеціально для спортсменів, для чоловіків літнього віку і так далі.

  Доведено, що найбільш корисні для чоловіків вітаміни - це аскорбінова кислота (укріплює кровоносні судини і імунітет), вітамін А, вітамін Е (позитивно впливає на статеву сферу), вітаміни групи В (джерело енергії), а також ряд мікроелементів, такі як селен (попереджає ракові захворювання - це важливо, оскільки у чоловіків часто буває рак простати), магній (необхідний для роботи серця), цинк (бере участь в синтезі чоловічого статевого гормону тестостерона).

  Якісні БАДа для чоловіків випускає, наприклад, канадська фармацевтична компанія Фармамед, вони розроблені спільно з провідними лабораторіями Канади і США в області здорового харчування. У БАДах цієї компанії органічно поєднуються всі необхідні компоненти для підтримки здоров'я чоловіків різного віку.

  По зовнішнім джерелам

  Додати коментар