Сокова дієта

12.02.2011 Рубрики: Дієти ,

Сокова дієта
Сокова дієта
Сокова дієта
Сокова дієта

Сокова дієта - це екстремальна дієта, тому вона не може продовжуватися довго як, наприклад, двотижнева японська дієта. Якщо організм не отримує всіх необхідних для його нормального функціонування речовин, то порушуються обмінні процеси і гормональний фон, що відбивається на стані всього організму в цілому і призводить, деколи, до прямо протилежного ефекту - збільшення маси тіла.

Про користь свіжовичавлених соків

Для проведення сокової дієти використовується лише свіжовичавлений сік, який містить біологічно активні речовини, що надають інтенсивну дію на організм людини. Якщо випити такий сік натщесерце, то всі ці речовини швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і відразу ж починають брати участь в складних біохімічних реакціях, в яких полягає обмін речовин.

Свіжовичавлені соки містять вуглеводи, ферменти (речовини, що у багато разів підсилюють всі біохімічні процеси), гормони (речовини, що беруть участь в регуляції різних функцій), вітаміни (вони входять до складу багатьох ферментів), мінеральні речовини (без них не обходиться жоден біохімічний процес), органічні кислоти і деякі інші біологічно активні речовини.

Оскільки в більшості соків міститься чимала кількість легкозасвоюваних вуглеводів, які при розпаді дають багато енергії, після прийому соку зазвичай спостерігається сплеск фізичної і інтелектуальної активності. Правда, ненадовго: легкозасвоювані вуглеводи дають швидкий, але короткочасний викид енергії.

Але в соках немає білків і жирів, а без цих речовин організм не може довго існувати: без білків не відновлюються тканини, а без корисних і життєво необхідних жирів порушується обмін речовин.

Принцип побудови сокової дієти

Сокова дієта - це дієта, призначена для розвантажувальних днів. Їх рекомендується проводити або протягом одного - двох днів, або протягом тижня. Краще всього поводити таке розвантаження протягом одного дня в тиждень. Це, поза сумнівом, принесе користь організму, і сприятиме поступовому зниженню ваги. Крім того, під час такого розвантажувального дня не буде вираженого голоду і збережеться досить сил, для того, щоб підтримувати звичайний ритм життя (вуглеводи попереджають голод і дають енергію).

Одноденна сокова дієта

Для одноденної сокової дієти використовується 600 мл свіжовичавленого соку. Це може бути змішаний сік овочів і фруктів, він принесе більше користі, оскільки міститить набір біологічно активних речовин. Наприклад, яблучний сік змішують з морквяним і додають туди трохи бурякового і капустяного соку. Сік краще готувати безпосередньо перед прийомом. Всього за день потрібно випити 600 мл соку, розбавленого 200 мл води. Пити його краще в 5-6 прийомів, з інтервалом 3,5-4 години, тоді вироблятиметься достатня кількість енергії. Окрім соку нічого їсти не можна, але можна пити воду.

Якщо ж немає можливості готувати сік кілька разів протягом дня, то його можна приготувати відразу на весь день, перелити в пляшку з темного скла і зберігати в холодильнику або в прохолодному місці, розбавляючи водою в міру необхідності.

Замість соку деколи рекомендують приймати 800 мл відвару шипшини, яку приймають так само, як і сік.

Регулярні розвантажувальні одноденні дієти ( наприклад яблучну дієту ) сприяють очищенню організму від шкідливих продуктів обміну речовин, додають бадьорості, покращують самопочуття. Вони можуть застосовуватися для попередження загострення деяких хронічних захворювань, у тому числі запалення жовчного міхура, жовчовивідних і сечовивідних шляхів, атеросклерозу, гіпертонії і так далі. Звичайно ж, цей метод принесе користь при ожирінні.

Тижнева сокова дієта

Ця дієта підійде не всім, оскільки триває достатньо довго - сім днів. Часто проводити такі розвантаження не рекомендується - не частіше двох раз на рік.

Перед проведенням семиденного розвантаження проводиться підготовка: протягом трьох днів не слід вживати м'яса, солодощів і здоби, гострих, копчених, жирних і смажених страв, алкоголю. Слід також обмежити прийом міцної кави і чаю.

Протягом наступних семи днів потрібно пити лише сік і настої трав. Сік п'ють так само, як і при одноденній розвантажувальній соковій дієті, а між прийомами соку п'ють настої м'яти, ромашки, звіробою, меліси, материнки і так далі.

При цій дієті сплеск енергії буде лише в перших 1-2 дні, а потім можливе знесилення. Ефект від неї теж може бути сумнівним: нестача основних живильних речовин протягом довгого часу може викликати порушення (уповільнення) обміну речовин, порушення гормонального фону і імунітету. Все це приведе до того, що людина почне часто хворіти.

Худнути правильно - це ціла наука, тому перед будь-якою дієтою варто порадитися з лікарем.

Додати коментар