Розвантажувальні дієти - чи дають вони ефект?

13.07.2014 Рубрики: Технології схуднення ,

розвантажувальні дієтиУ тому, аби обмежувати себе в їжі з метою схуднення, немає нічого нового. Але нові розвантажувальні дієти знову зробили цю ідею популярною. Такі дієти як 5:2, лимонна дієта, та інші, обіцяють, що люди швидко втратять вагу і очистять організм, але дослідження, які це підтверджують, в кращому разі, недостатньо глибокі.

Що таке розвантажувальні дієти, засновані на принципі чергування?

Дієта 5:2 стала темою документального фільму каналу ВВС, а також окремої книги. Вона заснована на принципі чергування звичайних днів з розвантажувальними. Це означає, що в певні дні ви харчуєтеся як завжди, а потім, в інші дні, голодуєте, або різко скорочуєте кількість калорій, що споживаються.

Дієта 5:2 закликає нормально харчуватися п'ять днів в тиждень, а в два дні, що залишилися, споживати не більше 500 калорій в день для жінок, і 600 калорій для чоловіків. Прибічники дієти 5:2 і подібних до неї розвантажувальних дієт заявляють, що ці дієти можуть збільшити тривалість життя, поліпшити роботу мозку, і захистити від хвороб. Але більшість з цих заяв заснована на дослідженнях, які проводилися на тваринах (щурах і мишах).

Деякі невеликі дослідження, що проводяться на людях, дозволяють передбачити, що розвантажувальні дієти, засновані на принципі чергування, можуть сприяти зниженню ваги і понизити ризик сердечних захворювань, діабету, і інших захворювань, пов'язаних з надлишковою вагою. Наприклад, одне з порівняно недавніх досліджень показало, що 30 жінок, що страждали ожирінням, і при цьому дотримували розвантажувальну дієту, засновану на принципі чергування, за вісім тижнів втратили 4 кілограми і близько 6 сантиметрів в об'ємі талії. (Зайвий жир в області талії пов'язують з підвищеним ризиком сердечних захворювань).

Інше дослідження показало, що збільшення тривалості життя у гризунів в результаті розвантажувальних дієт може не поширюватися на людину і інших тварин, наприклад, мавп.

Що таке детокс-дієти

Інші типи розвантажувальних дієт, які останнім часом стали дуже популярними, - це детокс-дієти. Знаменитості часто заявляють, що користуються цими дієтами, аби швидко схуднути. .

Наприклад, так звана лимонадна дієта, або дієта Master Cleanse, обіцяє допомогти скинути вагу, очистити кишечник і позбавити організм від токсинів і паразитів. Це розвантажувальна дієта, під час якої потрібно протягом дня пити суміш з лимонного соку, кленового сиропу, кайєнского перцю і води, а також приймати проносне близько двох тижнів.

Експерти стверджують, що, хоча такі дієти і направлені на очищення організму, насправді немає даних, підтверджуючих це. Наш організм володіє дивною здатністю очищати себе сам. Якщо ви хочете добре очистити його, поставте собі за мету з'їдати протягом дня дев'ять порцій фруктів і овочів, і тоді ви отримаєте потрібне очищення.

Які недоліки розвантажувальних дієт

Фахівці в області харчування вважають, що, хоча розвантажувальні дієти, засновані на принципі чергування та розвантажувальні дієти можуть забезпечити короткочасну втрату ваги, утримати бажану вагу протягом довгого часу буде важко. Врешті-решт, це низькокалорійні дієти. Вони приведуть до втрати ваги. Багато людей говорять, що за допомогою цих дієт очищають організм, але насправді вони просто намагаються скинути вагу.

Багато досліджень пов'язують голодування і розвантажувальні дієти з втратою якісної, метаболічно активної м'язової тканини, і мінімальною втратою жирової тканини. Це забезпечить швидку втрату ваги, але для більшості людей така втрата ваги не буде стабільною. Експерти вважають, що саме якісна м'язова тканина, яка спалює жир в організмі, допомагає утримувати бажану вагу. Якщо ви втрачаєте її , результат буде неприйнятним, навіщо нам таке схуднення?

У чому полягає ризик розвантажувальних дієт для здоров'я

Хоча потрібні додаткові дослідження для того, щоб повністю зрозуміти довготривалу користь і ризик розвантажувальних дієт, фахівці стверджують, що є і короткострокові ризики, які потрібно враховувати. Не можна недооцінювати такі побічні ефекти як дратівливість і слабкість. Крім того, недостатнє споживання калорій довше за три дні може порушити функцію імунної системи і зробити вас більш схильними до інфекцій і хвороб.

Будь-хто, хто хоче спробувати розвантажувальну дієту, повинен спочатку порадитися з лікарем, а деяким людям взагалі не можна удаватися до таких дієт. Наприклад, розвантажувальні дієти не рекомендуються людям з діабетом, тому що така екстремальна дієта може вплинути на контроль рівню цукру в крові. Розвантажувальні і інші дієти з сильним обмеженням споживаних калорій також не рекомендуються вагітним і годуючим жінкам.

Існує ряд розвантажувальних дієт, які обіцяють швидку втрату ваги і детоксикацію організму. Такі дієти як 5:2 засновані на тому, аби чергувати дні, в які потрібно харчуватися як завжди, з днями, в які кількість калорій строго обмежена. Детокс-дієти обіцяють очищення організму. Надійних доказів того, що ці дієти ефективні, немає. Розвантажувальні дієти також можуть представляти ризик для здоров'я. Люди з певними захворюваннями, такими як діабет, а також вагітним і годуючим жінкам не слід дотримувати розвантажувальні дієти через обмеження кількості калорій.

Додати коментар