Присідання для схуднення

09.06.2013 Рубрики: Вправи, фітнес ,

За допомогою присідань можна схуднути - це факт!

Само по собі присідання, як вид руху, вважається одним з основних в житті людини. При цьому за типом навантаження на організм займає пограничне положення між силовою і аеробною вправою.

Як правильно присідати?

Присідання для схуднення Всього пара десятків повторів присідань краще всякої теорії переконають вас в тому, що вони примушують ваше серце битися набагато сильніше і частіше. А оскільки як обважнювач при цьому виступає власна вага тіла спортсмена, присідання не дуже відстають від силових тренувань по навантаженню.

Число спалених калорій безпосередньо залежить від ваги тіла і від тривалості вправ. Якщо укладетеся в п'ять хвилин і осилите за цей час сто присідань, при вазі дещо за 60 кг, то спалите більше сорока калорій. Якщо розтягнете вправу на більш тривалий час - показник, якщо вірити фахівцям, буде нижчий.

Види присідань

Будь-який хоч відвідувач спортзалу покаже вам хоч би декілька видів вправ на присідання з власної колекції - на самій же справі їх безліч. Основні відмінності - в складності виконання і в навантаженнях на м'язи. Максимально низька точка присідання - та, при якій коліна утворюють 90-градусний кут. Це правило порушувати категорично не можна, як не можна і відривати від підлоги п'яти - інакше замість доброго результату перенавантажуватимете спину і суглоби!

Ви можете почати своє знайомство з цими вправами із старої доброї класики - присідань для схуднення без додаткової ваги. Стартуйте з нетривалих занять по 2-3 підходи, скажімо, через день. Повторів, якщо хочете схуднути, повинно бути не менше 25. Поступово їх можна збільшувати до сотні. А можна не витрачати час на таку кількість присідань, а додати вагу. Темп тренуванню задавайте енергійний, легко і зручно займатися під ритмічну музику.

Можете спробувати присідання Хінду - вони родом з Індії, і відрізняються від наших традиційних своєрідністю рухів, причому рухати треба і руками, і стегнами. Ці присідання для схуднення не кожному під силу, оскільки дають сильне навантаження на суглоби.

«Тюремні присідання» родом із Сполучених Штатів. Техніка проста: руки за головою, ноги в нижній точці утворюють прямий кут в колінах.

Балетні присідання (або пліє) - вважаються найбільш ефективними для схуднення стегон. Їх техніка така: якнайширше розставивши ноги (а носки «дивляться» в сторони), повільно опускатися. При цьому не можна закругляти спину, вона має бути ідеально рівною, жорсткою, прямою - немов натягнута струна.

Підсилити ефект від присідань можна за допомогою обважнювачів. Для цього візьміть в кожну руку по гантелі (або мішечки з піском) і виконуйте класичні присідання. А якщо руки з обважнювачами перемістити між ноги, а самі ноги розсунути максимально широко (як в пліє) - вийде інший вигляд присідань під назвою «сумо».

Для побудови м'язового корсета, якщо бажаєте придбати потужну рельєфну мускулатуру, візьміть в помічники штангу. Її слід покласти на плечі і присідати акуратно, без поспіху, до утворення прямого кута в колінах. Важкоатлети і адепти пауерліфтинга обожнюють даний різновид присідань. Проте для схуднення вони підходять мало, оскільки направлені в основному на збільшення м'язової маси.

Присідати можна і в спеціальних тренажерах. В бодібілдерів, наприклад, в шані апарат Сміта і Гакк-машина. Проте медики не схвалюють подібний тип присідань через його негативний вплив на хребет і суглоби.

Ефективна методика

Існує ще один цікавий, на наш погляд, спосіб схуднення за допомогою присідань. Він стає популярним у зайнятих домогосподарок, оскільки не вимагає часу на походи в спортзал, підручного інвентаря і спеціальної підготовки. Ідея проста: протягом дня ви повинні присісти 1000 разів. Багато? Нездійсненно?

Автор методики, проте, переконує в легкості і ефективності способу. Величезну цифру слід лише розбити на серії, кожна повинна складатися з 10-20 присідань. Встали вранці з ліжка - присіли, приступили до чищення зубів - присіли, готуєте в плити - присіли.

І так до вечора, виходить в середньому 70 підходів. Зрозуміло, починати треба з малого, спочатку з 100-200 присідань в день. А до «золотої тисячі» пропонується просуватися не менше трьох місяців. За цей час, за словами автора методи, можна схуднути як мінімум на 15 кілограмів.

Джерело fаshіоnblоggеr.ru

Додати коментар