Препарати для схуднення

09.04.2011 Рубрики: Популярні засоби ,

препарати для схуднення
препарати для схуднення
препарати для схуднення
препарати для схуднення

У наш час одним з критеріїв краси вважається струнка, красива фігура. Але як же бути тим, хто не володіє хорошими генами або сильною волею в плані отримання стрункої фігури та не здатний витримувати жорсткі дієти для швидкого схуднення? Спеціально для них фармацевтична промисловість випускає широкий асортимент препаратів для схуднення, що дозволяють понизити апетит, активізувати обмін речовин і підвищити спалювання організмом жирів. До складу препаратів для схуднення можуть входити як рослинні, так і синтетичні компоненти, що мають певний вплив на людський організм.

Саме про медичні препарати для схуднення, а не про всілякі нечислимі БАДи і чаї для схуднення, піде мова. Тому прийом будь-яких з таких препаратів можна починати лише після консультації з лікарем.

Природа заклала в наш організм механізм регулювання ваги і кількості споживаної їжі, проте з віком цей механізм починає давати збої через малу рухову активність і велику кількість споживаних калорій. Незбалансоване харчування і гіподинамія створюють значне перевищення кількості споживаних калорій над їх витратою. У результаті метаболізм сповільнюється, і зайві кілограми відкладаються в організмі. Препарати для схуднення покликані вирішити проблему зайвої ваги і відновити спроможність організму до саморегуляції..

Препарати для схуднення розрізняються по своїй дії і можуть бути об'єднані в дві групи. Перша група препаратів не впливає на кількість споживаної їжі, а допомагає зв'язати і вивести з організму зайвий жир, який поступає у великій кількості при незбалансованому харчуванні, наприклад, Ксенікал, Орсотен. Окрім зв'язування жиру такі препарати виводять з організму зайву рідину, що перешкоджає утворенню набряків. До складу препаратів першої групи входить речовина орлістат, яка і викликає зв'язування жирів. Препарати для схуднення другої групи містять в своєму складі компоненти, які пригнічують апетит або допомагають його нормалізувати, а також підвищують ефективність обмінних процесів, активізують їх, наприклад, Мерідія, Ліндакса. Як правило, такі препарати містять в своєму складі сибутрамін - речовина, що надає анорексигенну дію.

Компоненти анорексигенної дії, впливають на центр насичення, що перешкоджає переїданню і формує правильні харчові звички. Зниження ваги при цьому відбувається поступово, що більш фізіологічно для організму. Разом з цим такі препарати для схуднення стимулюють роботу внутрішніх органів, активізують процес травлення і розщеплювання жирів. Окрім схуднення це призводить і до загального оздоровлення організму, підвищення рухової активності.

Не варто приховувати, що препарати для схуднення можуть мати побічні ефекти. Препарати для схуднення, що впливають на процес зв'язування і виведення жиру, по суті справи виконують роботу внутрішніх органів, які вже просто не справляються з такою кількістю споживаного жиру. Проте, захоплення такими препаратами для схуднення може мати ряд побічних ефектів, серед яких метеоризм, постійне здуття живота і так далі Препарати для схуднення, які впливають на апетит, мають в своєму складі серйозні хімічні компоненти, що впливають на відділ головного мозку, відповідальний за відчуття насичення. Окрім придушення апетиту, такі препарати можуть спровокувати проблеми з сном, запаморочення, апатію і поганий настрій. Вони можуть погіршити самопочуття людей з підвищеним артеріальним тиском, захворюваннями щитовидної залози, проблемами з шлунково-кишковим трактом. Саме тому прийом препаратів для схуднення повинен проводитися лише після консультації з лікарем, а також хоч би після мінімального обстеження у терапевта.

Препарати для схуднення з ефедриноподібними складовими хоча і дозволяють нормально переносити обмеження в їжі, а також підтримують нормальний настрій у людини, проте можуть викликати звикання. Тому в гонитві за стрункою фігурою і легкими шляхами схуднення, не варто забувати про потенційну небезпеку таких препаратів, про рекомендовані дози їх прийому і т.п.

По зовнішнім джерелам

Додати коментар