Харчування вагітних: здоровий раціон

20.06.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

харчування під час вагітності
харчування під час вагітності
харчування під час вагітності
харчування під час вагітності
Яке щастя - ми чекаємо маляти! З перших тижнів майбутній мамі потрібно розуміти, що нове життя, яке зародилося в ній, - це диво! І щоб це диво побачило світ міцним і здоровим, потрібно змінити багато що - до чого ви звикли.

Що ж потрібно знати майбутній мамі? Відразу виникає тисяча питань. Але, мабуть, одним з найважливіших є питання про правильне харчування вагітних.

Почнемо з того, що ваш організм зараз нагадує «грандіозне будівництво». Змінюється обмін речовин. Зростає потреба в білках, оскільки вони є основним будівельним матеріалом нових клітин, вітамінах, мікроелементах, жирах і вуглеводах, що беруть активну участь у виробленні ферментів, настільки необхідних для нового життя.

Чи означає це, що вам потрібно почати поглинати все і якомога більше? Не «наламайте дрів». Ні до чого доброго це не приведе. Ви наберете зайву вагу, та і майбутньому чоловічкові буде складно з'явитися на світ, якщо ви його розгодуєте.

У всьому потрібний порядок. І перш за все, потрібно обов'язково заручитися підтримкою доктора, в якого ви спостерігаєтеся. Створіть свій режим харчування. Аби було легко проконтролювати себе: чого, коли і скільки ви з'їли. Зверніть увагу і на кількість їжі, що поглинається вами за один прийом, оскільки краще буде їсти часто, але помалу.

Ласунам рекомендується - угамувати свій запал. Багато солодкого шкодить не лише вам, але і повноцінному розвитку майбутнього маляти.

І ще одна заборона: радимо відмовитися від алкоголю, чорного шоколаду, міцного чаю і кави. Зменшити в своєму меню прийом цитрусових, які є алергенами. Не рекомендуємо вам, починаючи з перших тижнів вагітності, включати в свій раціон: копченину, м'ясні і рибні консерви, продукти у вакуумній упаковці, рибні і крабові палички, ковбаси і сосиски.

Для здорового, правильного харчування краще споживати страви, приготовані зі свіжого м'яса або риби, молочних продуктів, овочів і фруктів. Не забувайте і про крупи, з яких можна приготувати дивні каші, не лише смачні, але і корисні. Наприклад: гречка (на її основі побудована дещо екстремальна гречана дієта для схуднення ) має високі цілющі властивості: виводить радіонукліди, збільшує м'язову силу і витривалість, укріплює кровоносні судини, а у поєднанні з молоком навіть замінює м'ясо.

Сподіваємося вам відомо, що ми більшою мірою складаємося з води. Хороша, очищена вода, повинна зайняти гідне місце у вашому раціоні. Потурбуйтеся, аби пляшка з водою супроводжувала вас протягом всього дня. І якщо у вас немає протипоказань, то пийте воду на здоров'я. Повірте, від цього буде лише користь.

Взимку і весною, коли в організмі особливо відчувається брак вітамінів і мікроелементів, які необхідні для здійснення обмінних процесів в клітинах, рекомендуємо включити в свій раціон спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для майбутніх мам.

Вагітним часто хочеться якихось певних продуктів, ну що ж, не відмовляйте собі в цьому. Ваш організм сам знає чого йому потрібно саме зараз.

А ось, що точно не можна робити, так це - наїдатися перед сном. І ще - ваш кишечник повинен спорожнятися регулярно. Щоб не забруднювати організм продуктами розпаду. У цьому вам зможуть допомогти наступні продукти: крупи (окрім рису), хліб (житній, з висівками), соки з м'якоттю, морква і буряк в сирому вигляді, яблука, сухофрукти.

І, будь ласка, поки ви носите в собі це нове життя, жодних дієт! Здорове харчування стане кращою заставою збереження вашої фігури, як під час вагітності, так і після пологів.

Ось ці нескладні правила допоможуть вам благополучно виносити і народити на радість всім здорову дитину.

По зовнішнім джерелам


Изменяет муж? А может вам только кажется? Как узнать, что муж изменяет?

Додати коментар