Практичні поради для стрункої фігури

24.01.2011 Рубрики: Технології схуднення ,

струнка фігура
струнка фігура
струнка фігура
струнка фігура

Схуднення - тема вічна, часто і жваво обговорювана. Всі знають, що набагато корисніше і ефективніше схуднення повільне і планомірне, але не кожному вдається слідувати впродовж довгого часу якійсь системі, будь то новомодне роздільне харчування чи зональна дієта. Насправді в цьому немає нічого складного. Правильне схуднення - це особливий режим не просто харчування, але і життя в цілому, включаючи настрій і хід думок. Якщо ви готові до повільного, а значить, найефективнішого схуднення з подальшим збереженням результату, слідуйте простим порадам ( прикладом поміркованої дієти можен служити, наприклад, дієта малишевої ).

Правильне харчування

Яке харчування вважати за правильне? Воно має бути стабільним, без ухилення в надлишок або голодовку. Загальна калорійність денного меню не повинна перевищувати 1600 калорій - в цьому випадку можливе поступове скидання ваги без шкоди здоров'ю, як наприклад, проголошує дієта дюкана. Не варто дуже сподіватися на раціон з підвищеним вмістом білків - це може привести до серйозних збоїв в різних системах організму.

Спокій і терпіння

Часто буває так, що при перших ознаках втрати ваги людина вважає, що мета досягнута і починає жити в звичному режимі. Це одна з основних помилок. Навіть якщо досягнута певна бажана вага, то залишається ще одне дуже важливе завдання - зберегти стрункість силуету. Саме тому потрібно проявляти величезне терпіння і як можна довше продовжувати цей ефективний режим харчування, який приносить результати.

Висока самоорганізація

Навіть якщо після виходу з дієти людина не накидається на їжу, то дуже часто нехтує правилами, які дотримувала деякий час. Наприклад, після багатотижневої дієти вона може знов почати поглинати чіпси перед телевізором. Дуже важливо організувати себе так, щоб не піддаватися спокусам. Треба зрозуміти, що щонайменше зрушення у бік нездорової їжі зупинить процес схуднення або, що найнеприємніше, приведе до швидкого набору ваги, причому ще більшого. Лікарі-дієтологи рекомендують весь час вести щоденник харчування, куди записувати все, що вжито за день. В разі зривів, варто звернути на це увагу, аби надалі не повторювати помилок.

Збереження звичок

Схему, якою ви слідуєте під час дієти, варто зберігати як можна довше, прагнучи дотримуватися її все життя. Це стосується і кількості їжі, і її об'ємів, і відсутності перекушувань, і збереження денної калорійності. Ці нескладні прийоми дозволять не набирати вагу, позбавляючи від необхідності короткочасних дієт для швидкого схуднення на зразок «шокової терапії».

Їсти все, але в міру

Дієта - це, перш за все, здорове повноцінне харчування, а не жорстке обмеження меню. Можна і потрібне їсти все, але в помірних кількостях. Кількість же буде різною для кожного типу їжі - для овочів і фруктів вона одна, для солодкого десерту - інша. Необхідно споживати достатню кількість складних вуглеводів, які забезпечують енергію для організму, а також морепродуктів, важливих для здорового серця.

Більше овочів і фруктів

Фрукти і овочі багаті вітамінам і мінералами, корисні для травлення клітковиною, але в них досить мало калорій, що робить їх незамінними супутниками правильного і здорового схуднення. Єдине правило - їх потрібно якомога менше піддавати тепловій обробці, тим більше - смажінню на маслі.

Обмеження жирів

Жир - це ворог номер один під час схуднення. Здорове меню повинне включати нежирні сорти м'яса і риби, дуже малу кількість вершкового масла і помірну кількість рослинного (оливкове, соняшникове, змішані сорти). Корисні жири дуже добре черпати з горіхів. Будь-які готові продукти, приготовані на жирі, слід виключити з раціону. Те ж саме стосується і консервованих продуктів з вмістом солі.

Ні стресам і депресіям

Між фізичним і психічним станом завжди існувала велика залежність. Одне впливає на інше - це факт. З цієї причини, по-перше, не варто бачити в дієті лише обмеження, яке псує настрій, а по-друге, потрібно в цілому уникати стресових ситуацій, які можуть провокувати надмірний апетит.

Фізична активність

Під час схуднення без фізичної активності не обійтися. Для того, щоб поступово худнути досить лише по півгодини в день ходити швидким кроком. Також краще змінити деякі звички на корисні. Можна, наприклад, підніматися по сходах, а не користуватися ліфтом або пройти пару автобусних зупинок пішки замість того, щоб ловити попутку.

В цьому випадку будь-яка активність буде лише на користь, і це треба враховувати. Наприклад, одна година прогулянки по супермаркету обійдеться в 215 калорій, що вже немало. Тому не нехтуйте шопінгом, він може бути дуже корисним для фігури.

Додати коментар