Очищення кишечника

28.08.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

Очищення кишечника
Очищення кишечника
Очищення кишечника
Очищення кишечника

Очисні клізми

Очищення кишечника за допомогою клізм - це не така нешкідлива процедура, як деколи здається, адже в кишечнику є своя мікрофлора, яка допомагає переварювати їжу. Якщо корисні мікроорганізми видалити, то місце їх займуть умовно-патогенні, які активізуються при порушенні імунітету, різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту і так далі.

Очисні клізми показані при запора, перед різними оперативними втручаннями, перед рентгенологічними і ендоскопічними дослідженнями шлунково-кишкового тракту, перед тим, як має відбутися введення через пряму кишку лікарських препаратів або живильних речовин. Протипоказанням для регулярного проведення очисних клізм є хронічні запори, оскільки настає звикання до клізм і порушення рухової активності кишечника.

Як правильно робити очисну клізму

Аби зробити очисну клізму, потрібно узяти близько півтора літри води (при схильності до спазмів воду підігрівають, а при порушенні рухової активності кишечника використовують прохолодну воду). Спеціальну ємкість (кухоль Есмарха), сполучену з гумовою трубкою з наконечником, підвішують на відстані близько метра над кушеткою, на якій на лівому боці із зігнутими в колінах ногами лежить пацієнт. У ємність наливають воду, опускають вниз трубку, аби спустити з неї повітря, потім перекривають трубку за допомогою затиску, змащують наконечник вазеліном, вводять його в задній прохід на глибину близько 10 см, знімають з трубки затиск і чекають, коли вода з ємності перейде в кишечник. Після клізми пацієнт повинен полежати, перевертаючись на різні сторони і лише через декілька хвилин випорожнити кишечник.

Якщо очисна клізма недостатньо ефективна або потрібний дуже сильно промити кишечник (наприклад, перед колоноскопією - оглядом слизистої оболонки кишечника за допомогою спеціального апарату), то призначають сифонову клізму. При цьому замість кухля Есмарха використовується літрова воронка, а наконечник має велику довжину (до 30 см, але вводять його на глибину до 15 см). Як тільки вода виходить через систему трубок в кишечник і воронка пустіє, її швидко опускають вниз, внаслідок чого вода разом з каловими масами поступає назад у воронку, її виливають, доливають у воронку воду і повторюють процедуру кілька разів (до чистої води).

Очищення кишечника у дітей

Очисні клізми у дітей раннього віку роблять за допомогою індивідуальної стерильної (стерилізується кип'яченням) спринцівки з м'яким гумовим наконечником, змащеним вазеліном. Спринцівка заповнюється водою (до півроку - до 50 мл, до року - до 150 мл, до двох років - до 200 мл, до п'яти років - до 300 мл), потім обертається наконечником вгору. При натисненні на дно спринцівки з неї віддаляється повітря, після чого наконечник змащується вазеліном, вводиться в пряму кишку (на глибину до трьох сантиметрів у дітей до року і не більше п'яти сантиметрів у дітей старше за рік). Вода випускається шляхом натиснення на дно спринцівки.

Очищення кишечника за допомогою їжі

Від того, яку їжу ми їмо, безпосередньо залежить стан кишечника. Так, їжа з великою кількістю м'яса сприяє розвитку гнильних процесів в кишечнику, легкозасвоюваних вуглеводів (солодкого і здобного) - процесів бродіння. При цьому вміст кишечника міняє свою кислотність, що сприяє скороченню нормальної мікрофлори кишечника і збільшенню умовно-патогенною, це призводить до запальних процесів в кишечнику.

Очищенню кишечника краще всього сприяють овочі, які містять клітковину. Харчові волокна клітковини підсилюють рухову активність кишечника і очищають товстий кишечник від калових каменів. На відміну від клізм овочі не порушують нормальну мікрофлору кишечника, навпаки, вони мають в своєму складі речовини, які сприяють посиленому розмноженню бактерій, - природних мешканців кишечника (біфідобактерій, лактобактерій, колібактерий і інших).

Кращими очищаючими властивостями володіють белокачанна капуста, морква, буряк, кабачки, гарбуз. Науково доведено, що людина щодня повинна споживати не менше 400 г різних овочів, частину з них в сирому вигляді.

Очищення кишечника шляхом відновлення нормальної мікрофлори

Кишечник потрібно очищати не лише від калових мас, але і від умовно-патогенної мікрофлори. Інколи лише раціонального харчування для цього мало і тоді на допомогу приходять препарати пробіотики і пребіотики.

Пробіотіки - це препарати, які містять колонії мікроорганізмів - представників нормальної мікрофлори кишечника (біфидобактерії, лактобактерії, колибактерии та інші). Заповнюючи кишечник, ці бактерії витісняють з нього умовно-патогенну мікрофлору. Але для посиленого розмноження нормальної мікрофлори необхідне додаткове живлення, це живлення забезпечується «хорошими» бактеріям з пребіотиками.

Не прагніть вимивати свій кишечник до ідеальної чистоти - це не принесе вам користі. Очисні клізми - це екстрений спосіб очищення кишечника, постійне ж очищення повинне відбуватися природним чином, за допомогою правильного харчування.

Додати коментар