Монодієти

12.02.2011 Рубрики: Дієти ,

Монодієти
Монодієти
Монодієти
Монодієти
Монодієта. Без сумніву в цьому слові є щось музичне. Проте мова цього разу не піде про феєричний звучний оркестр з різномастих продуктів, що вгамовують смакові потреби меломана-гастронома. Тут гратиме лише якась одна нота. З одного боку, і нудно, і сумно, і задоволення мало, але при певному настрої і правильному виході з дієти, і найголовніше - при дотриманні правильної її течії і періодичності повтору буде певний результат.

Самі витривалі можуть вибрати дієту яблучну, кавунову, кефірну дієту, капустяну. Ці дієти можна дотримувати до тижня. Інші вибирають рисову, картопляну, гречану дієту, на яких можна сидіти 10-14 днів (але краще час скоротити теж до тижня). При дотриманні таких строгих дієт сповільнюється обмін речовин, що зовсім не потрібно організму, тому худнучи, обов'язково п'ємо не лише зелений чай, але і мінеральну воду без газу, що захищає від обезводнення і допомагає метаболізму.

В принципі, як продукт для монодієти сьогодні вже можна використовувати все, що душі до смаку, але в той же час є монодієти, які залишаються класичними, - їм довіряють, на них сидять, худнуть, і, звичайно, зрідка лають, причому небезпідставно.

 • Яблучна дієта: від 1 до 2 кг яблук протягом дня.

 • Капустяна дієта: квашена, тушкована, свіжа капуста з додаванням нерафінованої рослинної олії. Оскільки дієта дуже жорстка, до капусти дозволяється додавати трохи нежирного вареного м'яса і рибу.

 • Дієта кефіру: 1-1,5 л кефіру протягом дня. Для полегшення дієти в неї включають 100 г м'яса або риби, несолодкі фрукти (0,5-1 кг).

 • Молочно-бананова дієта: 2-3 банани і 3 стакани молока в день. Тривалість - не більше 3 днів.

 • Кавунова дієта: 1 кг кавунової м'якоті на 10 кг маси тіла. Тривалість - 5 днів, при включенні чорного хліба - 10 днів.

 • Гречана дієта: заливаємо гречку на ніч окропом або кефіром і їмо протягом дня в будь-якій кількості (кефір - не більше 1 л в день).

 • Рисова дієта дуже сувора, але і добре очищає. Беремо промитий рис, варимо без цукру і солі, а їсти можна, запиваючи яблучним соком. Краще всього зробити розвантажувальний день або 3 дні такої дієти, але не більш.

 • Наслідки зловживання монодієтами

  Авітаміноз. Особливо вираженим він буде, якщо сидіти тижнями на картоплі, рисі або гречці. Випадіння волосся, погіршення стану шкіри, порушення розумових здібностей - всі ці «страшилки» стануть реальними, якщо ви захопитеся цими, на перший погляд, ситними дієтами. Картопляний раціон наводить до запорів, що треба взяти на замітку тим, у кого вже є подібні проблеми.

 • Виникнення або загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Підвищення кислотності, печія - це найшкідливіші побічні ефекти від яблучної, кавунової, капустяної дієти. У гіршому разі ви зіткнетеся заново або вперше взнаєте, що таке гастрит, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки.

 • М'язова слабкість. Головний будівельний матеріал для м'язової тканини - це білок. Якщо білку у вашому новому дієтичному раціоні бракує, це обов'язково позначиться на тонусі м'язів і вашому загальному самопочутті. Більшість монодієт використовують якраз продукти вуглеводні, а не з багатим вмістом білка.

 • Алергія. Не лише ваші очі і ваша нервова система через деякий час дадуть збій і не зможуть дивитися на той продукт, який ви ще кілька днів тому поставили під номером 1 в списку ваших пріоритетів. Весь організм може в певний момент сказати «стоп» тій речовині, яка уперто в нього вводиться. Алергія може супроводжувати і яблучну дієту, але швидше за все реакція пересичення виникне на гострі алергени, такі як лактоза (молочна дієта) або шоколад.

 • У будь-якій монодієті організм не отримує достатнього для нормального функціонування всіх систем живильних речовин, вітамінів і мінералів, що, природно, великий мінус і це робить будь-яку монодієту придатною лише протягом короткого проміжку часу (3-7 днів). Повтор монодієти залежно від її строгості і вмісту, необхідний не раніше, ніж через місяць або навіть через два.

  Додати коментар