Кремлівська дієта

10.01.2011 Рубрики: Дієти ,

Кремлівська дієта
Кремлівська дієта
Кремлівська дієта
Кремлівська дієта
Кремлівська дієта

Людині властиво їсти. Деяким людям властиво їсти багато - звідси у них проблеми. Одяг важко підібрати, витрати на прожиток збільшуються, а крім витрат і зайва вага. Для того, щоб від цієї зайвої ваги позбавитися, потрібно із зовнішніх джерел харчування переключитися на внутрішні, цей процес називається дієтою. Але тіло наше дуже неохоче віддає те, що встигло призбирати на чорний день.

За всю історію свого існування людство придумало багато способів змусити жаднюгу-організм під'їсти НЗ. З початком ери мікроскопів і лабораторій на допомогу до хитромудрих дієтологів прийшли новітні знання про людину, про функціонування її організму, про склад крові, маса інших корисних наукоподібних речей. Періодично який-небудь вчений кричить «Евріка!» на весь світ, і запевняє, що панацея, нарешті, винайдена і лише лінь та неуцтво заважають нам розлучитися із зайвими кілограмами назавжди.

Одним їх апологетів ідеї схуднення був відомий лікар-кардіолог Аткінсон. Відомим він став пізніше, та не про це мова... Суть новаторства Аткінсона в тому, що у всіх смертних злочинах проти ідеальної фігури він звинуватив вуглеводи. А ось білки і жири були визнані придатними до вживання. Послідовників лікаря-кардіолога виявилося більш ніж достатньо, тому клонів розвелася величезна кількість. Кремлівська дієта - якраз одна з десятка сестер-близнят низьковуглеводних дієт.

Чому «Кремлівська дієта»? Багато років тому видні (у всіх сенсах) державні мужі СРСР раптом почали чахнути і сохнути, аки сніговики в сонячний день. Країна захвилювалася, затремтіла, страшні чутки і припущення турбували людей... Але незабаром, просочилася з краснозубчатих стін звістка вражаюча - вожді на кремлівській дієті сидять! І, мовляв, не дієта це зовсім, а диво - обжирайся м'ясом, салом, ковбасою, запивай горілочкою, а півпуда - як не бувало! Але таємницю сю велику простий народ знати не повинен... Куди ж холопові до палат боярських. Ось і назва відповідна виникла...

Загалом, піар піаром, але чи то деякі чиновники природну балакучість здолати не змогли, чи то хто особистому дієтологові вождя грошей дав, а детальний опис чудотворної кремлівської дієти розповзся по містах і селах. І всім закортіло худнути по чудо-дієті.

Як це працює? Все просто: вуглеводи - паливо для організму. При чому, відмітьте, легке паливо. Для того, щоб добути енергію з вуглеводів (особливо «сучасних» - цукру, солодощів і т. п.) організму не потрібно напружуватися. Поступово наш обмін речовин звикає, всі процеси сповільнюються, лише жир з подвоєною швидкістю накопичується на проблемних стегнах, животі, сідницях... Ох, загалом, скрізь. Ось і організовуємо улюбленому тілу шокову терапію: вуглеводи - геть, а ось білок і жир - лопай від пуза. Звикай, дорогий організм, необхідну енергію з них добувати!

По кремлівській дієті кожному продукту привласнюється «ціна» в умовних одиницях, де кожна одиниця - один грам вуглеводів. Тобто м'ясо, риба, сало, різні м'ясні продукти «вартуватимуть» 0 у.о. (мінімум вуглеводів в складі), а ось тарілочка гречаної кашки без масла обійдеться в 62 у.о. Аби схуднути, не можна перевищувати границю 40 у.о., зберегти вагу можна, споживаючи не більше 60 у.о. Ну, а все що вище - від лукавого...

Начеб не страшно? Навіть приємно? І результати, до речі, будуть. Можливо. Але перш, ніж бездумно віддатися модній пошесті, треба знати деякі нюанси.

По-перше, кремлівська дієта - з розряду «швидкої допомоги». На ній не можна сидіти роками. Вона гірша за дієту Аткінсона, оскільки менш збалансована, вона значно спрощена (у збиток) і ... недешева для пострадянського споживача.

По-друге, при кремлівській дієті можливі проблеми (і дуже серйозні) із здоров'ям. Відбувається перевантаження великою кількістю жиру і білка, це може призвести до загострення захворюваннь серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту і нирок. Утворення вуглеводів з білків і жирів супроводиться формуванням великої кількості ацетону. А ацетон не дуже корисний в організмі, та ще і в таких кількостях. Але він поступає в кров, а кров розносить його до кожного органу, до кожної клітинки... І нашу бідну печінку (і бідні нирки) захистити нікому...

По-третє, між чоловіками і жінками все ж є різниця. І ця різниця в гормональному статусі. Якщо спростити, то наша зайва вага може бути викликана не обжерливістю, а зовсім іншими неприємними причинами.

По-четверте, не треба розраховувати на «мозковий штурм». Глюкоза, основна їжа для мозку, при низьковуглеводних дієтах виробляється не в тому вигляді і не в тих кількостях, які йому необхідні. Мозок, звичайно, не усохне, але чудес логіки чекати не варто.

Отже думайте самі, вирішуйте самі - сидіти або не сидіти. На кремлівській дієті, звичайно.

Приблизне меню кремлівської дієти на 3 дні

Для вашої зручності ми приведемо приблизне меню, яке підкаже вам, як варто складати свій раціон. Ви можете замінювати інгредієнти і блюда (рецептів дуже багато), але при цьому вам доведеться орієнтуватися на «вартість» продуктів або на кількість питомих одиниць (у.о.), що містяться в них.

 • 1 день
  Сніданок: твердий сир - 1 у.о. (100 гр), яєчня з 2-х яєць з шинкою - 1 у.о. і несолодка кава або чай - 0 у.о.
  Обід: овочевий салат з шампіньйонами - 6 у.о. (150 гр), суп-пюре з селери - 8 у.о. (порція - 250 гр), а також біфштекс і несолодкий чай - по 0 у.о.
  Вечеря: помідор середніх розмірів - 6 у.о. і відварена курка - 0 у.о. (рекомендована порція - 150-200 гр)
  Підсумок денного раціону: 22 у.о.
 • 2 день
  Сніданок: пара яєць, фаршированих грибами, - 1 у.о., а також несолодкий чай - 0 у.о.
  Обід: овочевий салат з маслом - 4 у.о.(100 гр), щі з м'ясом і сметаною - 6 у.о. (250 гр), а також шашлик (рекомендована порція - 100 гр) і несолодкий чай або кава - по 0 у.о.
  Вечеря: цвітна капуста у відвареному вигляді - 5 у.о. (100 гр), а також підсмажені на рослинній олії курячі грудки і несолодкий чай без цукру - по 0 у.о.
  Підсумок денного раціону: 21 у.о.
 • 3 день
  Сніданок: чорні оливки - 2 у.о. (10 шт.), омлет з 4-х яєць з додаванням тертого сиру - 3 у.о. і несолодкий чай - 0 у.о.
  Обід: овочевий салат з шампіньйонами - 6 у.о. (150 гр), юшка - 5 у.о. (250 гр), а також люля-кебаб з баранини (рекомендована порція - 100 гр) і несолодка кава або чай - по 0 у.о.
  Вечеря: листовий салат - 4 у.о. (200 г), смажена риба (рекомендована порція - 150-200 гр) і чай без цукру - по 0 у.о.
  Підсумок денного раціону: 20 у.о.
 • Доступна також програма для розрахунку та створення кремлівської дієти

  Додати коментар