Кефірно-сирна дієта: особливості кисломолочного раціону

13.07.2014 Рубрики: Швидкі дієти ,

кефірно-сирна дієтаНе дивлячись на зміст обох продуктів, кефірно-сирна дієта відноситься до монодієт, і це трактування є в основі розуміння її ефекту і небезпеки для організму. Вона сподобається людям, які люблять кисломолочні продукти і без зусиль і зайвих хвилювань зможуть емоційно і фізично витримати такий раціон харчування. Кефірно-сирна дієта володіє низкою протипоказань і побічних явищ, які не можна ігнорувати навіть тим, хто в звичайному житті із задоволенням їсть і кефір, і сир.

Суть кисломолочної дієти

Кефірно-сирна дієта - вірний спосіб втрати ваги, відноситься до типу експрес-дієт, які дають швидкий результат і продовжуються дуже короткий період часу. Сидіти на такій дієті довго не лише складно, але і небезпечно для організму. Цю дієту можна зі всією упевненістю назвати жосткою білковою монодієтою, яку зазвичай вважаюсь і сирну, присутність кефіру в даному випадку декілька полегшує засвоєння цього раціону і дозволяє організму її краще переносити.

Кефір і сир - це два кисломолочні продукти, які, проте, декілька різні по складу і консистенції. Кефір бідний живильними речовинами, а сир дуже багатий білком. Білкові продукти в основі харчування дозволяють продовжити почуття ситості і відстрочити почуття голоду. Психология і фізіологія голоду - дві сторони однієї медалі, оскільки на їх розщеплення організму потрібно більше енергії, за рахунок чого і відбувається схуднення. Не дивлячись на те, що багатьом здасться доречним брати для основи раціону знежирений сир, який понад усе багатий білком, для експрес-дієти краще узяти 9% сир, який дозволить краще перенести її і понизити можливість побічних явищ.

Меню кефірно-сирної дієти

кефірно-сирна дієтаДієта продовжується не більше трьох-п'яти днів, далі таке харчування небезпечне, навіть для абсолютно здорової людини. На один день вам знадобиться 1,5 літра кефіру жирністю 1% і близько 500 грамів сиру жирністю до 9%. Розділіть цю масу продуктів на п'ять-шість частин. Так за один прийом ви повинні з'їдати до 100 грамів сиру, супроводжуючи його стаканом кефіру. Остання їжа - не пізніше чим за дві години до сну.

Протягом дня обов'язково споживати рідину, аби уникнути обезводнення, тому що під час кефірно-сирної дієти організм активно звільняється від зайвої рідини. 1,5 літра чистої води, трав'яні відвари, трохи зеленого чаю без цукру дозволять ефективно виводити з тканин рідину, що застоялася, сприяти підтримці метаболізму на хорошому рівні, проводити детоксикацію і уникати дегідратації.

Протягом кефірно-сирної дієти втрачається 3-5 кілограмів, що в основному відбувається за рахунок втрати зайвої рідини і очищення кишечника. Така дієта дає добрі результати у поєднанні з програмою по боротьбі з целюлітом, коли організм охоче звільняється від застоїв води в тканинах, а шкіра розгладжується.

Протипоказання і побічні явища

Як і будь-яка інша монодієта, кефірно-сирна не надає організму достатньої кількості речовин для безперешкодного функціонування. Дефіцит колишнього харчування неминучий, тому протягом дієти ви випробовуватимете слабкість, запаморочення, напади голоду, які доведеться заглушати чистою водою або несолодким чаєм, оскільки об'єм дозволених продуктів сильно обмежений.

Кефірно-сирна дієта, як і будь-яка білкова, веде до критичної втрати рідини і відчутної нестачі енергії. Крім того, в білкових дієт є одна особливість, яку треба врахувати: можливий неприємний запах з рота.

Кефірно-сирна дієта не рекомендується людям з підвищеною кислотністю, хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, сечовидільної системи, із захворюваннями опорно-рухового апарату, підвищеною крихкістю кісток і м'язовою слабкістю. Будь-яке порушення зі строни нирок - це абсолютне протипоказання до такої дієти, тому що на них традиційно припаде велике навантаження.

Вихід з дієти

Після закінчення кефірно-сирної дієти потрібно дуже повільно вводити в раціон вуглеводні продукти, аби дати організму енергію, але при цьому несильно навантажувати шлунково-кишковий тракт грубими волокнами. Добрим вибором стануть каші, наприклад, вівсяна або гречана, фрукти і овочі, які не володіють підвищеним вмістом кислоти і високою алергенністю. Поступово можна замінювати класичний кефір фруктовим, вводити в раціон йогурти.

Особливо важливо після закінчення кефірно-сирної дієти не привести до швидкого набору ваги, уникаючи солоних, солодких, жирних блюд. Кефір і сир після виходу можна залишити для щоденного вжитку, але в набагато помірніших кількостях. Кефір - стакан за дві години до сну, сир - невелика чашка за сніданком з фруктами.

Додати коментар