Ідеальна вага жінки з медичної точки зору

20.02.2011 Рубрики: Технології схуднення ,

Ідеальна вага жінки
Ідеальна вага жінки
Ідеальна вага жінки
Відверто кажучи, сучасні дівчата і жінки, що щиро переживають за підтримку своєї нормальної ваги, в першу чергу думають про естетичну сторону питання, абсолютно не зважаючи на медичну. Дійсно, зайвий жир на животі, стегнах і сідницях різко знижує жіночу самооцінку, проте куди важливіше негативний вплив надлишкової ваги на стан здоров'я. Адже вже давно доведено, що ожиріння - це не стільки косметична проблема (тим більше що серед чоловіків є немало прихильників пишних «рубеновських» форм), скільки медична. Причому, як це не прикро, в національному масштабі.

Чим же небезпечні, з медичної точки зору, жирові надлишкі? Перш за все, підвищеним навантаженням на серцево-судинну систему. Відомо, що крапельки жиру, циркулюючі в крові у вигляді холестерину з категорії так званих ліпопротеінів низької щільності, здатні ушкоджувати внутрішні стінки кровоносних судин і утворювати на них відкладення, які з часом нашаровуються один на одного. Поступово патологічні зміни в судинах все більше посилюються, що призводить як до погіршення функціональних можливостей самих судин, так і до погіршення кровотоку. Приблизно за такою схемою протікає всім відома атеросклерозна хвороба. Крім того, надлишковий жир починає заміщати нормальні м'язові волокна сердечного м'яза, що призводить до жирової дистрофії міокарду і, відповідно, до погіршення параметрів сердцево-судинної діяльності.

Одночасно з цим від ожиріння «страждають» практично всі системи людського організму. Так, збільшуються в розмірах всі відділи тонкого кишечника, виникають функціональні збої в гепатобіліарній (печінково-жовчній) системі, через зсув центру тяжіння з'являються проблеми, пов'язані з хребтом, збільшується ризик небезпечних для життя порушень дихальних функцій (зупинка дихання під час сну), не говорячи вже про те, що огрядність різко підвищує вірогідність жіночого безпліддя. Як бачимо, причин більш ніж достатньо для того, щоб поклопотатися про забезпечення нормальної (а ще краще - ідеальної) ваги.

Ідеальна вага - поняття суто індивідуальне. Це поняття зовсім не має бути тотожним терміну «оптимальна маса тіла», оскільки під таким терміном частіше мається на увазі вага, яка визначається шляхом всіляких арифметичних розрахунків або формул. Сьогодні стає усе більш очевидним той факт, що оптимальна маса тіла з позицій математичних розрахунків і ідеальна вага з медичної точки зору - це не зовсім одне і те ж. Посудіть самі: жодна з існуючих формул визначення ідеальної ваги не здатна врахувати всіх можливих чинників, які впливають на масу тіла. Тому всі вони можуть служити лише як приблизний орієнтир на нормальну вагу, але їх не можна приймати за «шаблон», якого слід дотримуватися з точністю до кілограма. В даний час одним з найпопулярніших і найточніших математичних способів визначення ідеальної ваги вважається формула Кетле, при якій вага тіла, виражена в кілограмах, діляться на зріст, виражений в метрах і зведений в квадрат. Отриманий коефіцієнт (який називають індексом Кетле або індексом маси тіла) для жінок в нормі повинен вагатися від дев'ятнадцяти до двадцяти п'яти. Проте навіть ця формула не бере до уваги ні вік жінки, ні конституційні особливості будови її тіла (по астенічному, нормостенічному або гиперстенічному типу), ні інші індивідуальні аспекти (наприклад, характер фізичної активності: дівчата, які активно займаються спортом, не говорячи вже про професійних спортсменок, завжди будуть трохи важчі за рахунок розвиненішої м'язової маси). До того ж жодна з формул не враховує такого широко поширеного явища, як підвищений або знижений обмін речовин, хоча швидкість метаболізму робить дуже навіть істотний вплив на масу тіла. Вочевидь, що настільки тонкі нюанси неможливо охопити жодною математичною формулою, звідси висновок: ідеальна вага - це та вага, при якій жінка відчуває себе краще всього. Ніхто краще за вас не знає свій власний організм. Якщо в наявності явний «недобір» по формулі Кетле, але ви бадьорі, активні, прекрасно себе почуваєте і взагалі, як мовиться, ніколи не відрізнялися схильністю до облишку (не дивлячись на те, що жодного разу в житті не дотримувалися жодних дієт), то і «гнатися» за «нормальною» вагою абсолютно ні до чого.

По зовнішнім джерелам

Додати коментар