Гімнастика для вагітних - допоможе при пологах

06.02.2012 Рубрики: Вправи, фітнес ,

гімнастика для вагітних Користь гімнастики для вагітних жінок очевидна. Фізичні вправи під час вагітності сприяють розвитку м'язів живота, покращують поставу, дихання і роботу серця, укріплюють нервову систему, позитивно впливають на настрій, заряджають майбутню маму бадьорістю і енергією. Спеціалісти відзначають, що у жінок, які під час вагітності займалися спеціальною гімнастикою, пологи протікають швидше і легше, ніж в тих, хто не виконував жодних фізичних вправ.

Жінці, яка веде малорухливий спосіб життя, спеціальна гімнастика під час вагітності буде особливо корисна. Якщо свій сидячий спосіб життя ви виправдовували крайньою зайнятістю , то віднині це не може бути відмовкою. Виділіть в своєму робочому графіку час на заняття гімнастикою, поклопочіться про своє здоров'я і про майбутні пологи.

Якщо до вагітності ви активно займалися фітнесом, то ви повинні знати, що фізичні вправи для вагітних жінок мають свою специфіку і відрізняються від звичних вам тренувань. Ви ризикуєте переоцінити свої сили, тому утримайтеся від виконання складних фізичних вправ під час вагітності.

Робити гімнастику жінка може лише у тому випадку, коли вагітність протікає нормально. Токсикоз і кровотечі під час вагітності є протипоказаннями для заняттями гімнастикою. Крім того, вагітним жінкам не можна робити фізичні вправи при хворобах нирок і сечового міхура, при гострих запальних захворюваннях, при захворюваннях серцево-судинної системи.

Займайтеся гімнастикою в провітреному, добре освітленому приміщенні. Робіть вправи на підлозі або на килимку. Під час занять на вас має бути зручний одяг з легких натуральних тканин. Вправи потрібно виконувати на порожній шлунок: за 2 години до їди або через 2 години після їди. гімнастика для вагітнихВідводьте для гімнастики від 30 хвилин до години в день, бажано займатися в один і той же час. Якщо ви вирішили робити гімнастику самостійно, то заздалегідь проконсультуйтеся з досвідченим фахівцем. Рекомендується кожні десять днів звертатися до фахівця з лікувальної фізкультури, аби він міг перевірити, чи правильно ви виконуєте вправи і у разі потреби відкоректувати програму занять.

Для жінок з різними термінами вагітності складені окремі комплекси вправ: до 16 тижнів, від 16 до 24 тижнів, від 24 до 32 тижнів, від 32 до 36 тижнів. Фахівці розробили прості, але ефективні вправи. Освоїти їх під силу навіть жінці, яка до вагітності не займалася спортом. Підбираючи вправи, фахівці особливу увагу приділили тим, які розвивають дихання, укріплюють м'язи живота і промежини. Займаючись такою гімнастикою, ви не просто підтримуєте своє здоров'я, але і активно готуєтеся до пологів.

При виконанні вправ з вашого комплексу ваші рухи мають бути плавними і спокійними. Робіть гімнастику в повільному темпі. Під час занять робіть перерви між вправами, ваш організм сам підкаже вам, коли треба зробити невелику паузу і розслабитися. Якщо термін вагітності маленький, то просто ляжте на спину, це вважається оптимальною позою для розслаблення. Можливо, в другій половині вагітності ви відчуєте дискомфорт при розслабленні в цій позі.

Гімнастика - це один із способів спілкування мами і майбутньою дитиною. Гарний настрій мами під час занять передається і дитині, вона відчуває її позитивні емоції. Спеціально підібрані вправи для вагітних є хорошою терапією і для маляти, яке доки не народилося. гімнастика для вагітних Взаємодія з чоловіком не менше важлива під час вагітності, чоловік може брати безпосередню участь в гімнастиці, для цієї мети фахівці розробили спеціальні комплекси вправ.

Займатися самостійно в домашніх умовах вам може здатися нудним. До того ж вагітна жінка турбується про стан свого здоров'я і хоче бути упевнена, що виконує вправи правильно. У подібній ситуації прекрасним рішенням можуть стати заняття на курсах для майбутніх мам під керівництвом досвідченого лікаря, який не лише перевіряє правильність виконання вправ, але і здійснює лікарський контроль. Спілкування з однодумницями вважається важливим чинником під час групових занять для вагітних, адже жінок об'єднує загальна мета підготовки до майбутніх пологів і бажання навіть під час вагітності залишатися красивою, здоровою і сильною.

Відео: Гімнастика для вагітних

Додати коментар