Фруктова дієта: швидкий спосіб схуднути

06.10.2013 Рубрики: Швидкі дієти ,

фруктова дієтаКількість всіляких дієт, що допомагають з більшою або меншою мірою ефективності позбавитися від небажаних кілограмів, зашкалює за декілька десятків - це і дієти, на яких можна провести все життя, і дієти, на яких рекомендується сидіти не більше тижня, аби не нанести шкоди здоров'ю. Одній з найпопулярніших таких дієт вважається фруктова дієта - досить швидкий спосіб очистити організм від шлаків і підкоригувати фігуру.

Переваги фруктової дієти

Головна перевага фруктової дієти - комплексна дія: дотримуючись фруктової дієти впродовж тривалого періоду часу (починаючи від одного тижня), можна не лише ефективно позбавитися від зайвих кілограмів, але і очистити організм від всіляких токсинів. До того ж фруктову дієту можна розглядати як досить щадний режим харчування - на відміну від багатьох дієт, що передбачають мало не голодування. Дотримуючи таку дієту, можна їсти лише фрукти - зате в будь-якій кількості, доповнюючи раціон фруктовими і овочевими соками.

Фрукти - багатюще джерело безлічі корисних вітамінів і мінералів, клітковини і рідини, а вміст калорій в більшості видів фруктів менший, ніж в будь-якій іншій їжі. Саме тому фруктова дієта практично не впливає на роботу травної системи, тоді як деякі інші дієти уповільнюють метаболізм, примушуючи організм економити енергію в результаті голодування. Невелика кількість калорій і відсутність змін в обміні речовин - гарантований спосіб безпечного для здоров'я схуднення і ефективної детоксикації організму.

Єдиного рецепту фруктової дієти не існує - це швидше концепція, чим певний, жорсткий режим харчування, якого необхідно дотримуватися найстрогішим чином. У раціон під час фруктової дієти може входити лише один вид фруктів - наприклад яблучна дієта , кавунова дієта - або декілька різних видів фруктів. Доповнювати раціон можуть не лише овочеві і фруктові соки, але і, наприклад, каші, зварені на воді без солі. В будь-якому разі, фруктова дієта - індивідуальна програма схуднення, яку можна різноманітити на власний розсуд, підбираючи улюблені продукти для максимально комфортного схуднення.

Недоліки фруктової дієти

Зрозуміло, як і в будь-якої іншої дієти, у фруктової дієти є ряд недоліків. Головне, про що варто пам'ятати, вибираючи фруктову дієту - це те, що така дієта ні в якому разі не розрахована на тривалий період часу. Хоча фрукти, безумовно, корисні для здоров'я, вони не можуть служити повноцінною основою збалансованого раціону: дефіцит деяких речовин, джерелом яких виступає лише їжа тваринного походження, фрукти не компенсують. Тому дотримуватися фруктової дієти рекомендується протягом невеликого періоду часу. Тривалість фруктової дієти може бути різною: наприклад, щадний режим передбачає відмову від будь-якої їжі, окрім фруктів, всього на один день раз на тиждень або на три дні - раз на місяць. Проте куди ефективнішою вважається фруктова дієта, розрахована на трохи триваліший період часу, - оскільки саме перших три дня організм відвикає від звичайного раціону, виводяться токсини, а всі переваги фруктової дієти можна оцінити, лише дотримуючись її впродовж декількох наступних днів. Більш того - необхідно врахувати і те, що токсини, що стали результатом довгих років вживання шкідливої їжі, просто неможливо вивести з організму за два-три дні. Найбільш радикальний варіант - тридцять днів на фруктовій дієті раз на рік (раціон, що складається з фруктів, можна доповнити овочевими соками).

Мабуть, один з найбільш значних недоліків фруктової дієти - це деяка втрата сил: дотримуючись такої дієти впродовж значного часу, можна відчути слабкість або навіть запаморочення. Зрозуміло, при появі таких ознак від фруктової дієти необхідно відмовитися. Крім того, із-за переважання в раціоні фруктів можуть з'явитися такі неприємні наслідки, як характерний білуватий наліт на язику, неприємний запах з рота.

Sоurcе luxemag.ru

Додати коментар