Правильне харчування: як завжди залишатись у формі?

10.01.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

Дієтичні страви
Дієтичні страви
Дієтичні страви
Дієтичні страви

Сьогодні ми з Вами поговоримо про те, як, не дивлячись на роки, залишатися у формі, як підтримувати вагу на одному рівні і радіти повноцінному життю. Про те, як корисний спорт, що «рух - це життя» - знає кожен. Про харчування теж, начебто, сказано досить багато, створені десятки тисяч дієт... проте, немає з них жодної універсальної - безпечної, ефективної і корисної для кожного. Тому, ми з Вами змінимо тактику, візьмемо лише краще, і підемо не від загального до часткового, а з точністю навпаки і виведемо для себе декілька правил застави краси, молодості і здоров'я (як, наприклад, у відомій дієті малишевої ).

Правило перше

Одночасно і найголовніше, засадниче: слухати свій організм. Не дивлячись на еволюцію людини, на те, що ми вже «двічі розумні», нам ніколи не перевершити досконалість, раціональність і збалансованість природного світу. Наш організм найточніший регулювальник, це він, а не ми з Вами знає, що йому потрібно. Довіртеся йому - і він Вам підкаже: що і коли Вам робити, а в нашому випадку - їсти.

Правило друге

Забудьте про поради і строгі режими харчування (дивися правило перше: слухай свій організм) - в кожного свій біологічний ритм. Більшість цих порад розрахована на «жайворонків». Пригадайте регламент будь-якого режиму харчування: 9:00 - сніданок; 11:00 - ланч; 13:00 - обід... Все це чудово, якщо Ви самостійно встали зі сходом Сонця, а з його заходом потягнулися до сну. А ось якщо Ви-«сова»? Навіть якщо Ви і піднялися в дев'ять (роботу для більшості з нас ніхто доки не відміняв), проте фактично прокинулися, тобто стали найбільш активні до дванадцяти дня - як бути тоді? Якщо в дев'ять ранку Вам шматок в горло не лізе, а ось в десять вечора дуже хочеться їсти? Як вкласти свої бажання в строгі рамки режиму? - А ніяк, потрібно просто забути про режим. Є премилий анекдот на цю тему: «Сидять на банкеті росіянин біля англійця. Росіянин жадібно і планомірно змітає їжу в шлунок, дивиться на англійця: - Чому ж Ви не їсте, добродію, все ж оплачено? - Просто я їм лише тоді, коли я голодний. - Ну, Ви і тварина!». Сподіваюся, висновки зрозумілі?

Правило третє

Ми запозичимо частково у прибічників роздільного харчуванняя. Наприклад, Ви виконали правило номер один і визначили, що зараз Вам хочеться м'яса. Але чомусь вирішили, що до нього обов'язково потрібний гарнір. Не потрібно забивати свій шлунок зайвою, важкою їжею. До м'яса прекрасно підійдуть свіжі овочі! Теж саме і з іншими видами їжі - вони мають бути сумісні.

Правило четверте

Забудьте чому Вас вчили. Пам'ятаєте установки, що в дитинстві давала Вам ваша мама, і які, можливо, Ви зараз даєте своїм дітям? «Тарілка повинна залишитися чистою!» - Це твердження в корені не вірне. Повертаємося до правила номер один: лише Ваш організм може визначити об'єм порції. Можливо, Ви сьогодні були дуже активні або перенервували і Вам необхідний обід в 500 грам, а може навпаки - були настільки ледачі або пізно встали, і вам необхідно спожити лише 100 із звичних щоденних 200 обідніх грамів.

Правило п'яте

Ми привласнимо з теорії розвантажувальних днів. Буває так, що наш організм сигналізує нам про свою «перевантаженість» тягарем в шлунку і деяким дискомфортом в кишечнику. У котрий раз повторюся: слухайте свій організм і відмовтеся від Віні-Пуховських сніданко-обідов (ми ж до його ідеалів не прагнемо?), і обмежитеся рідиною (наприклад, кефіром або кефірною дієтою). Дайте відпочити своєму організму: ось коли відчуєте голод - тоді і їште. Це правило як не можна краще буде актуальне в свята, коли ми обов'язково не стримаємося, наплювавши на голос свого організму, запихнувши в нього все що є на столі...

Враховуючи вищесказане, і в черговий раз підкресливши правило номер один, хочу відразу обмовитися: все перераховане добре для здорової людини, а ось володареві хронічних захворювань (причому не лише шлунково-кишкових), слід дотримуватися лише рекомендацій лікарів, ні в якому разі не займатися самолікуванням, не піддаватися спокусі новомодних дієт або голодуванню.

Додати коментар