Дієтичне харчування

10.01.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

Дієтичне харчування
Дієтичне харчування
Дієтичне харчування

Із старогрецького "дієта" переводиться як «спосіб життя», тому це поняття варто застосовувати як комплексне і тривале. Тобто часто буває безглуздим сідати на яку-небудь дієту для схуднення на пару тижнів: організм не встигає перебудуватися на новий лад так швидко і досягти оптимального стану в «рекордо короткі терміни», як обіцяє нам реклама популярних засобів для схуднення або опис модних дієт.

Дієтичне харчування - це тривалий процес, головне в якому - збалансованість, гармонія. Не варто виснажувати себе до втрати пульсу, вичавлюючи з організму останні соки. Потрібно лише ввести в раціон більше дієтичних страв, дещо обмежити себе в прийомі певних продуктів, деякі викинути з раціону зовсім або скоротити їх вживання до мінімуму.

Перед тим, як сідати на дієту, перевірте загальний стан здоров'я, тому що далеко не всім показане дієтичне харчування. Багатьом воно просто протипоказане, наприклад, при гіпертонії, хворобах серця, цукровому діабеті. Якщо ви вирішили серйозно зайнятися власним раціоном, робити це треба з розумом, і заздалегідь проконсультувавшись з лікарем.

Декілька слів про відмінності між лікувальним дієтичним харчуванням і простим дієтичним. Перший вид дієти використовують в разі крайньої необхідності - наприклад, в разі цукрового діабету, коли життєво важливим є скорочення кількості продуктів, які насичені цукром і вуглеводами. У свою чергу, дієтичне харчування має на увазі екстрену боротьбу із зайвими кілограмами і поліпшення загального стану організму.

Дієтичне харчування має масу різновидів: по групі крові (див. дієта по групі крові ), усіляки ексклюзивні дієти знаменитих людей, що славляться прекрасною фізичною формою, поради щодо харчування від кваліфікованих фахівців. Але при виборі своєї дієти потрібно проявляти максимальну зосередженість, не варто вибирати першу-кращу. Дієтичне харчування - це процес суто індивідуальний, і, якщо щось підійшло вашій подрузі, це не означає, що воно так само ідеально підійде і вам і дасть чудові результати. Вирішивши сісти на дієту, визначіться, чи не буде вона вам неприємна і чи не викликають вказані продукти відрази.

Не забуваємо і про позитивне відношення до процесу здорового харчування: лише позитивний настрій і готовність дотримувати часом непростий режим. Продукти мають бути вибрані ретельно, оскільки процес дієтичного харчування не обмежується декількома днями.

А тепер поговоримо про популярні монодієти. Дуже часто жінки використовують їх тривалий час, чого робити не можна, оскільки в організм не поступає безліч необхідних для нас речовин, і тому, її вживання має бути обмеженим. Краще всього застосовувати монодієти у якості розвантажувальних днів.

Спеціалісти рекомендують харчуватися невеликими порціями. Краще підвищити кількість самої їжі, але скоротити її об'єми. Не забувайте також пити більше рідини, всі шкідливі речовини, що накопичилися в нас, повинні вийти назовні.

Трохи уваги і старанності, віри в успіх - і дієтичне харчування стане вашим серйозним кроком до відмінного самопочуття, упевненості в собі і прекрасної фізичної форми.

По зовнішнім джерелам

Додати коментар