Дієта при захворюванні нирок

24.01.2011 Рубрики: Лікувальні дієти ,

Дієта при захворюванні нирок
Дієта при захворюванні нирок
Дієта при захворюванні нирок
Дієта при захворюванні нирок
Дієта при захворюванні нирок
Захворювання нирок - дев'ята з найпоширеніших причин смерті. Саме нирки відповідають за вивід з організму токсинів з сечею, і якщо ця функція не працює, рідина скупчується в організмі, викликаючи здуття різних частин тіла.

Ниркова недостатність піддається лікуванню в комбінації з правильним харчуванням. Збалансована дієта при захворюванні нирок, що дозволяє зберігати нормальний рівень кров'яного тиску і вмісту цукру в крові, так само важлива, як і прийом ліків, що призначені лікарем. Зміна раціону і стилю життя може уповільнити розвиток симптомів захворювання.

Дієта при нирковій недостатності

Два головних правила, які необхідно дотримувати при підборі раціону для пацієнтів з нирковою недостатністю - це відмова від солоної їжі і великого об'єму рідини, які можуть лише посилити проблему. З раціону слід виключити солону їжу, ряд м'ясних продуктів - шинку, бекон, сосиски, а також сир, соуси, більшість китайської їжі.

Сіль - природний консервант, який додається у всі консервовані продукти. Саме тому краще уникати будь-яких консервів, вибираючи свіжі продукти. Прийом рідини у будь-якому вигляді необхідно обмежити, мінімізуючи вміст в раціоні фруктових соків, морозива, десертів, соковитих фруктів типу дині або кавуна.

Крім того, необхідно зменшити вміст в раціоні калія, що міститься в горіхах, авокадо, персиках, ківі, сухофруктах, замінивши ці фрукти яблуками, виноградом, журавлиною. Лікування від ниркової недостатності передбачає відмову від куріння і алкоголю.

На стадії діалізу однією з найважливіших складових раціону стає протеїн: лікарі рекомендують включити в щоденний раціон об'єм протеїну, що розраховується по формулі 2 грами протеїну на один кілограм ваги тіла. Головні джерела протеїну - м'ясо, птиця, риба, яйця.

Правильно підібрана дієта при нирковій недостатності передбачає контроль калорій: дуже мала кількість калорій може привести до порушення роботи м'язів. Хоча частенько ниркова недостатність супроводиться втратою апетиту, але це, як правило, можуть компенсувати харчові добавки.

Перш, ніж слідувати певній дієті, необхідно проконсультуватися з дієтологом, який допоможе скласти правильний план харчування. Збереження нормальної ваги і регулярні вправи допоможуть понизити кров'яний тиск і поліпшити загальний стан організму.

Дієта при діабеті

Діабет у поєднанні з високим кров'яним тиском - одна з головних причин виникнення ниркової недостатності. Контроль рівня тиску - один з методів підтримки нормальної роботи нирок. За останнє десятиліття, за даними американських лікарів, кількість людей, страждаючих від діабету і ниркової недостатності, що розвивається згодом, подвоїлася. Відсутність контролю за рівнем цукру в крові у пацієнтів, страждаючих від діабету, призводить до пошкодження системи фільтрації в нирках і, як наслідок, дисфункції нирок.

Симптоми діабету у поєднанні з нирковою недостатністю включають високий кров'яний тиск, нудоту, свербіння, слабкість, кров в сечі, часте сечовипускання, відчуття паління при сечовипусканні.

Пацієнти, страждаючі від діабету, більше інших схильні до розвитку всіляких захворювань нирок. Ключовими чинниками ризку вважаються генетична схильність, гіперглікемія, високий рівень холестерину і тригліцериду, ретинопатія. Крім того, вважається, що чоловіки більше схильні до захворювань нирок.

В разі поєднання діабету з нирковою недостатністю необхідно обмежити в раціоні вміст солі і протеїнів, ретельно регулювати кров'яний тиск і рівень цукру в крові, уникати прийому ліків, які можуть зашкодити роботі нирок.

При діабеті у поєднанні з нирковою недостатністю існує два виходи: діаліз або пересадка нирки. Завдяки сучасній медицині шанси на виживання приблизно однакові як у пацієнтів з діабетом, страждаючих від ниркової недостатності, так і у людей без діабету. Лікарі рекомендують проходить обстеження на рівень цукру в крові, щонайменше, двічі в рік.

Стежити за рівнем тиску можна і в домашніх умовах без допомоги лікаря. Для того, щоб підібрати правильний раціон при діабеті і понизити ризик виникнення ниркових захворювань, необхідно проконсультуватися з дієтологом. Не менш важливий регулярний прийом наказаних медикаментів, збалансований раціон, регулярні фізичні вправи.

Додати коментар