Дієта по групі крові

06.01.2011 Рубрики: Дієти ,

Харчування по групі крові
Харчування по групі крові
Харчування по групі крові

Мільйони людей у всьому світі безуспішно борються із зайвими кілограмами, використовуючи всілякі методи, не завжди безпечні для здоров'я. Але, не дивлячись на існування величезної кількості дієт, практика показує, що на різних людей вони діють по-різному.

Вперше цим фактом серйозно зацікавився врач-натуропат Джеймс д`Адамо. Вивчаючи вегетаріанські дієти, він відмітив, що не всім людям вони приносили позитивні результати, в деяких, навпаки, самопочуття починало погіршуватися. Тоді він допустив, що повинен існувати якийсь постійний чинник, який можна було б використовувати для складання індивідуальної дієти пацієнта. Таким чинником, на його думку, могла бути кров. Вирішивши перевірити це на практиці, Джеймс д`Адамо став вивчати, як люди з різними групами крові реагують на різні продукти.

Продовживши дослідження, його син, американський врач-натуропат Пітер д`Адамо, створив систему харчування для чотирьох груп крові. Основний сенс її полягає в тому, що травна система людей з різними групами крові по-різному «відноситься» до певних продуктів. Так, наприклад, представник першої групи крові може схуднути від вживання якого-небудь продукту, організм людини з другою групою крові сприйматиме цей продукт нейтрально, а людина з третьою групою крові, що вживає даний продукт регулярно ( наприклад, при дієті) не лише не схудне, але і набере зайву вагу і може нанести шкоду своєму здоров'ю. Вся справа в різній засвоюваності продуктів.

Небажані продукти, на думку цього американського дієтолога, бажано виключити зі свого харчового раціону, а перевагу віддати більш відповідним для своєї групи крові продуктам.

Формуємо свій харчовий раціон залежно від групи крові

В кожного з нас є свої переваги в їжі. Комусь подобаються смажені страви, а хтось «на дух» не виносить жирних страв, хтось обожнює кислуваті фрукти, а хтось до фруктів і овочів ставиться байдуже. Дієта, заснована на розділенні продуктів по групах крові, допомагає людям визначитися з дійсно корисними для свого організму продуктами.

Організм людини - дуже складний механізм. І якщо навчитися до нього прислухатися, звертати увагу на його сигнали - мабуть, у нас вийде і продовжити середню тривалість життя. Перевага тих або інших продуктів і способів їх приготування закладені в нас генетично. На «харчовий» смак людини великий вплив мають і традиції сім'ї. Але, як показує статистика, з часом смаки людини змінюються і продукти, такі улюблені нами раніше, поступаються своїм місцем їжі, яку вимагає організм для своєї нормальної життєдіяльності. Проте, незрідка в число улюблених страв входять і такі, після вживання яких можуть виникнути неприємні відчуття і дискомфорт.

Тому до власної дієти необхідно підходити творчо. Перебудовувавши її відповідно до своєї групи крові, стежте за реакцією організму. Не можна примушувати себе їсти те, чого зовсім не хочеться, навіть якщо цей продукт вважається для вас корисним. Список рекомендованих продуктів для кожної групи крові настільки широкий, що цілком можна підібрати корисні страви без шкоди для власних кулінарних переваг.

Грунтуючись на особливостях своєї групи крові і особистих перевагах в їжі, можна скласти ідеальний щоденний харчовий раціон або самостійно розробити дієту. Головне - різко не переходити на нову для вас систему харчування, організму зайві стреси не потрібні. Проводити заміну продуктів слід поступово. І не насилуйте свою травну систему. Навіть якщо ви прочитали, що певний продукт ідеально підходить представникам вашої групи крові, то це зовсім не означає, що він повинен подобатися особисто вам і що його обов'язково необхідно вживати. Для кожної групи крові існує досить широкий вибір рекомендованих продуктів. Крім того, їх можна комбінувати між собою і готувати дуже смачні страви.

Для того, щоб не допустити дисбалансу в організмі, окрім рекомендованих продуктів, в раціон бажано включати і нейтральні. Вони стануть постачальниками вітамінів і мікроелементів. Таким чином, ви убережете себе від можливого авітамінозу.

Основним завданням є виключення шкідливих продуктів для своєї групи крові , і тих, які важко перетравлюються і, як наслідок, призводять до зайвої ваги. Але не все так погано. Деколи, можна побалувати себе і потенційно «небезпечними» продуктами.

У той же час, протипоказання дієта по групі крові все-таки має. З обережністю її слід застосовувати людям з хронічними захворюваннями органів травлення. В будь-якому разі, подібні дієти необхідно дотримувати під наглядом лікаря, і перед входженням в неї консультація лікаря необхідна.

Отже розглянемо детальніше цю дієту

  • Дієта по крові I групи також називається «мисливською» - вона містить багато протеїнів і розрахована на мясоїдів. Існує думка, що 1 група крові було колись загальною для всіх людей, від неї відмежувалися інші групи крові. Перша ж, прадавня, більше відповідає раціону наших предків і включає рибу, морепродукти, м'ясо, боби, більшість овочів і фруктів. З круп допускається лише гречка ( доречі гречка є досить ефективною дієтою для схуднення ). Людям з I групою крові рекомендується обмежити вжиток хліба, калорійних круп (особливо пшона і вівсянки), гострої їжі, картоплі, капусти, кукурудзи, цитрусових і молочних продуктів.
  • Дієта по групі крові II також носить назву «землеробською». Ця дієта вимагає нежорсткого вегетаріанства і здобуття необхідних організму білків переважно з бобових культур. Молочні продукти допускаються, але бажані їх соєві аналоги. Дозволені всі овочі і фрукти, крупи, рослинні олії і несолона нежирна риба. Обмеження, окрім м'яса, поширюється на жирні молочні продукти (в першу чергу сири), а також екзотичні фрукти і жирну рибу.
  • Дієта по групі крові III відповідає способу життя кочівників і є змішаним варіантів груп I і II. Допускається м'ясо (окрім свинини і птиці), будь-яка риба, молочні продукти, яйця, крупи (окрім гречки і пшона), овочі (окрім кукурудзи, помідорів, гарбуза) і фрукти. Також рекомендується виключити з меню морепродукти.
  • Дієта по крові IV групи - збиральна дієта по групам II і III. IV група крові - наймолодша на нашій планеті і, згідно цій дієті, рекомендується помірність при більшій різноманітності дозволених продуктів. З м'яса можна баранину, кролика і індичку, дозволена будь-яка риба (морепродукти все ж слід обмежити), овочі (окрім кукурудзи і перцю), фрукти (за винятком кислих), молочні продукти, бобові, рослинні масла і крупи (окрім гречки).

Дієта по групі крові має на увазі обов'язкові фізичні вправи залежно від особливостей організму. Так дієта по групі I рекомендує інтенсивний біг, лижі, плавання, аеробіку, II групі - йога і вправи на розтяжку, III - велосипед, ходьба, плавання, а IV - плавання, плюс ковзанярський спорт і аеробіка. @tt

Додати коментар