Дієта Дюкана - методика, відгуки

17.11.2011 Рубрики: Дієти ,

Дієта Дюкана
Дієта Дюкана
Дієта Дюкана
Дієта Дюкана
Дієта Дюкана

Ті, хто страждає надлишковою вагою, не з чуток знають, наскільки складно позбавитися від зайвих кілограмів. Фізичні вправи в комплексі зі всілякими дієтами для схуднення, далеко не завжди надають стійкий результат - жирові клітини розсмоктуються повільно, і дуже легко відновлюються після того, як курс боротьби з ожирінням завершений. Тим часом, ще в кінці минулого століття французький дієтолог Пьер Дюкан розробив методику, завдяки якій можна без особливих зусиль скинути до 10-15 кг протягом 2-3 місяців, і при цьому не переживати, що вони повернуться після того, як всі етапи схуднення благополучно завершені.

Дієта Дюкана

Дієта доктора Дюкана складається з чотирьох різних фаз і не передбачає жорстких обмежень в питаннях вибору продуктів харчування. Проте деякі правила все ж доведеться дотримувати. Так, впродовж всієї дієти щодня необхідно випивати не менше 1,5 літра води і споживати вівсяні висівки або пластівці, вранці робити необтяжливу зарядку і здійснювати піші прогулянки не менше 20-30 хвилин в добу.

 • Перший етап дієти доктора Дюкана іменується «атакою», і напевно припаде до смаку прихильникам їжі тваринного походження. А ось вегетаріанцям витримати її буде складно, оскільки впродовж 5-7 днів необхідно виключити з раціону всю рослинну їжу. Вживати можна рибу і м'ясо яловичини, свинини, баранини, птиці, але лише у вареному вигляді, а також яйця, різні морепродукти, масло, сметану і молоко. Не забороняються смажена цибуля, спеції і оцет, а ось від класичних дієтичних каш, макаронів, овочів, фруктів і цукру доведеться повністю відмовитися. При цьому щодня необхідно з'їдати не менше 1,5 столових ложок залитих водою вівсяних пластівців або висівок. Перший етап дієти Дюкана триває не більше тижня і залежить від того, яку кількістю надлишкової ваги має людина. Так, якщо необхідно позбавитися від 10-15 зайвих кг, то тривалість «атаки» складає 3-5 днів. Якщо ж зайва вага перевищує 15 кг, то перший етап дієти триває 5-7 днів.

 • Другий етап іменується «круїз», і його тривалість складає 15-20 днів. У цей період необхідно чергувати овочеву та білкову дієту , при цьому інтервали мають бути рівномірними. Наприклад, можна в один день споживати продукти, що містять протеїн, а в іншій додавати до них овочі і фрукти. Або чергувати зміну дієт через кожних два, три, чотири або п'ять днів. На цьому етапі в раціоні мають бути присутніми ті ж продукти харчування, що і в «атаці», проте в дні білково-рослинної дієти до них додаються різні овочі, фрукти і зелень. Виняток становлять продукти з підвищеним вмістом крохмалю - картопля, рис ( рисова дієта ), бобові культури. Проте можна використовувати кетчуп, знежирене какао, вершки, вино, сир і рослинну олію в обмежених кількостях і не більше двох продуктів за один день. Також щодня необхідно споживати не менше 2 столових ложок вівсяних висівок.

 • Третій етап іменується «закріпленням» і триває залежно від кількості втрачених кілограмів. На кожен з них доведеться витратити по 10 днів дієти, яка включає набір продуктів з «атаки» і «круїзу». При цьому в раціон можна додати картоплю і макарони, не більше 2 скибочок чорного хліба в день, а також різні каші. Проте, 1 день в тиждень необхідно харчуватися виключно білковою їжею. Але при цьому також 1 раз в 7 днів можна дозволити собі королівський бенкет і приготувати свої улюблені страви. І, звичайно, необхідно споживати не менше 2 столових ложок вівсяних висівок щодня.

 • Четвертий етап під назвою «стабілізація» знімає практично всі обмеження - тепер їсти можна будь-які продукти. Але необхідно дотримуватися двох правил - 1 раз на тиждень дотримувати білкову дієту і щодня з'їдати не менше 3 ложок вівсяних висівок. Четвертий етап триває впродовж всього життя і дозволяє назавжди позбавитися від проблем із зайвою вагою.

 • Дієта доктора Дюкана - відгуки

  Ті, хто спробував на собі дієту доктора Дюкана, відзиваються про його методику боротьби з ожирінням досить оптимістично. Якщо чітко дотримуватися правил, що вже через тиждень вдається скинути в середньому 3-5 кг, а згодом вивести шлаки з організму і запобігти відновленню жирових тканин. При цьому прихильники даної дієти не переживають відчуття голоду і психологічного дискомфорту через те, що вимушені відмовлятися від улюблених страв. Проте, на стадії «атаки» можуть виникати побічні симптоми у вигляді нудоти і запаморочення, що пов'язане з інтенсивним процесом розщеплювання жирів, проте незабаром неприємні відчуття зникають.

  Дієта доктора Дюкана не має протипоказань, і використовувати її можна в будь-якому віці. До неї вдаються навіть годуючі матері, які стверджують, що на самопочутті дитини деякі обмеження в продуктах харчування не відбиваються. Окрім цього, дана дієта оптимальна для людей після 40 років, коли відбуваються вікові зміни в організмі, і позбавитися від зайвої ваги практично неможливо. Ті, хто постійно дотримується дієти Дюкана впродовж декількох років, відзначають, що змогли повернути собі молодість і забути не лише про зайві кілограми, але і про багато недуг, включаючи головні болі, розлад травної системи і серцево-судинні захворювання. @ec

  Коментарі (2) до статті “Дієта Дюкана - методика, відгуки”

  1. Люд@4ка пише:

   Як розпочати дієту?

  2. маряна пише:

   висівка вівса що це таки підкажіть

  Додати коментар