Дієта для підлітків

20.02.2011 Рубрики: Здорове харчування ,

Дієта для підлітків
дієта для дітей
дієта для дітей
Дієта для підлітків
Багато хто вважає, що повному підліткові немає потреби худнути, оскільки всі жирові запаси самі по собі зникнуть, адже підліток росте. Проте це не завжди так. Чим довше підліток носить на собі зайві кілограми, тим важче йому буде в найближчому майбутньому боротися із зайвими жировими запасами.

Звичайно, у деяких підлітків вага стабілізується сама по собі, а у інших підлітків, не дивлячись на всі процеси росту, вага нікуди не зникає. Тому для таких дітей є вихід - дієта для підлітків.

Підліткові дієти абсолютно нешкідливі для дитячого організму і абсолютно не впливають на працездатність. Дотримуючи певний режим харчування, підліток не переїдатиме і не голодуватиме, не мінятиме свій спосіб життя, свої звички і захоплення.

Отже, якщо підліток схильний до надлишкової ваги, харчування має бути під контролем батьків. Дієту для дітей потрібно скласти так, щоб жир не накопичувався, а ті запаси, які є, поступово спалювалися організмом. Приведемо основні правила, керуючись якими батьки повинні скласти дієту для підлітків 14-16 років.

 • 1. Необхідно пити якомога більше води, а кількість солі потрібно істотно скоротити (зовсім відмовлятися від солі не варто).
 • 2. Овочі, ягоди і фрукти потрібно вживати свіжі, оскільки в них міститься максимальна кількість живильних речовин і вітамінів. У підлітковій дієті для дитини із зайвою вагою має бути мало калорій, проміжки між прийомами їжі мають бути не дуже довгими, а порції мають бути невеликими.
 • 3. Не варто намагатися змінити за один день харчові звички і режим харчування свого первістка. Переводити дитину на дієту варто поступово. Спочатку приберіть з його меню солодощі, випічку, хліб, манну кашу і інші калорійні продукти і страви.
 • 4. Цукор замініть медом, але не варто забувати про те, що мед теж є дуже калорійним продуктом, тому їм зловживати не варто.
 • 5. В підлітковій дієті повинно бути багато протеїнів, оскільки дитячий організм лише формується. Білок є для нас основним будівельним матеріалом (див. також білкова дієта ), це теж необхідно враховувати. У меню обов'язково мають бути присутніми молочні продукти, куряче м'ясо, яйця. Не переводьте підлітка на повністю знежирені продукти, в цьому віці дитині необхідна певна кількість тваринних жирів, тому не варто виключати відповідні продукти.
 • 6. В підліткову дієту необхідно включати і рослинну їжу. Це приготовані різними способами, а також сирі овочі, злаки, ягоди, фрукти. Особливо корисні помідори, морква, редис, гарбуз. Сирі овочі виводять токсини і зайву рідину з організму і поставляють багато живильних речовин.
 • 7. В дієті для дітей обов'язково має бути присутньою капуста різних сортів, дуже корисна квашена капуста, в якій міститься аскорбінова кислота і маса інших корисних речовин. Обов'язково стежте за тим, яку кількість солодких фруктів їсть ваше дитя. У раціоні їх не повинно бути дуже багато.
 • 8. Не давайте дитині магазинні соки, в них мало вітамінів і багато цукру.
 • 9. Важливою складовою підліткової дієти є перше. Обов'язково давайте підліткові супи і борщі.
 • Як бачимо, дієта для дітей полягає в правильно складеному раціоні, в якому багато овочів, фруктів, білкової їжі, корисних злаків і мінімум мучного, солодкого, калорійного. @tt

  Коментарі (3) до статті “Дієта для підлітків”

  1. Танечка пише:

   потрібна дієта для дочки 12 років)) вроді ще мала а сала є))) не груба не повна, на лице худа, руки худющі, ноги теж і тгомілки а живіт є!!!! допоможіть!!!!!!

  2. Nic пише:

   в дітей така будова тіла, що живіт здається випираючим, особливо на фоні нерозвиненої, впалої грудної клітки, а руки-ноги худими..за пару років все зазвичай приходить до звичних пропорцій

  3. нюта пише:

   мнє 13 лєт важу 55 кг ета нвиносімо мама іщьо чуть чуть і будєд худее меня памагітє мнє

  Додати коментар