Дієта Аткінса

02.01.2011 Рубрики: Дієти ,

Дієта Аткінса
Дієта Аткінса
Дієта Аткінса
Дієта Аткінса

Дієта Аткинса - це екстремальна дієта (як наприклад і кремлівська дієта ), яку можуть дозволити собі лише дуже здорові люди , і то недовго, і не все життя, звичайно ж, як рекомендує сам доктор Аткінс.

Обмін речовин в організмі і дієта Аткінса

З живильними речовинами наш організм отримує жири, білки, вуглеводи та мінерали і вітаміни. Білки йдуть на синтез амінокислот, з яких потім будуються власні клітки організму людини, вуглеводи - на вироблення енергії для здійснення життєвих процесів, жири - на підтримку правильних обмінних процесів, вітаміни і мінерали - на виробку гормонів і ферментів, які беруть участь практично у всіх біохімічних процесах в нашому організмі.

Ідея американського доктора Аткінса полягає в тому, аби максимально обмежити прийом вуглеводів і перебудувати організм на використання у якості енергетичного матеріалу білків і жирів. Але проблема в тому, що на відміну від вуглеводів, при використанні білків і жирів як енергетика накопичуються побічні токсичні речовини, які отруюють наш організм. Страждають при цьому багато органів і системи, але більш всього дістається ниркам. І якщо на дієті з обмеженням вуглеводів сидіти постійно, то рано чи пізно нирки не витримають такого навантаження і почнуть повільно, але вірно втрачати свою функцію, тобто знизиться здатність до виведення токсинів з організму і почнеться його повільне поступове отруєння. Такий стан називається хронічною нирковою недостатністю.

Основні принципи дієти Аткінса

Дієта Аткинса має чотири фази. Перша фаза триває два тижні, в цей період організм перебудовується на здобуття енергії з білків і жирів. Саме у цю фазу відбувається швидке зниження ваги. Припустимим є вживання білків і жирів в будь-якій кількості, вуглеводи ж обмежують до 20 г в день. Пити рекомендується до 8 стаканів в день (неміцний чай чорний, зелений або трав'яний, мінеральна вода без газу, питна вода).

Друга фаза - це продовження зниження ваги і пристосування дієти до своїх смаків. При цьому постійно контролюється прийом вуглеводів, інші продукти можна вживати необмежено. Під час цієї фази поступово збільшується кількість вуглеводів з одночасним нарощуванням фізичного навантаження. Кожного тижня вжиток вуглеводів збільшується на 5 г - обов'язковим контролем вашої ваги, яка повинна неухильно знижуватися. Коли вага перестає знижуватися, це є показником того, що людина вже досягла свого порогу вжитку вуглеводів, за яким їх вжиток може порушити рівновагу, яка була досягнута. Подальше зниження ваги має бути дуже повільним, майже непомітним. Кількість вуглеводів в цій фазі збільшується за рахунок тих же овочів, а також за рахунок горіхів, фруктів, ягід і соків. Друга фаза продовжується до тих пір, поки до ідеальної ваги не залишиться приблизно 3-4 кг

Третя фаза передбачає поступове збільшення кількості вуглеводів в раціоні (приблизно на 10/ тиждень). Чим повільніше вводити в раціон нові продукти і чим всілякішими вони будуть, тим вище буде індивідуальний допустимий рівень вжитку вуглеводів необхідний для підтримування певної ваги тіла. За вагою потрібно ретельно стежити і виключати продукти, які викликають її підвищення. У цей період можна поступово вводити боби, картоплю, рис, геркулес, білий хліб, розширити прийом фруктів і ягід.

Четверта фаза - підтримка постійної ваги, ця фаза по рекомендації доктора Аткінса повинна тривати все життя. При цьому рекомендується строго дотримуватися свого індивідуального рівня вжитку вуглеводів аби підтримувати постійну вагу, мати достатні фізичні навантаження і контролювати свою вагу, не допускаючи її відхилення від ідеальної більш ніж на 2-3 кг. Для підтримки правильного обміну речовин рекомендується також приймати вітамінно-мінеральні комплекси і біодобавки до їжі.

Протипоказання для дієти Аткінса

Протипоказанням для цієї дієти є захворювання нирок, зниження функції нирок, вагітність і вигодовування дитяти. З обережністю цю дієту потрібно застосовувати в тому випадку, якщо є важкі порушення у роботі печінки (печінка так само, як і нирки очищає наш організм від токсинів), захворювання кишечника, оскільки їжа з великою кількістю білка викликає в кишечнику процеси гниття, яке сприяє розвитку хвороботворної мікрофлори.

Доктор Аткінс рекомендує перед початком дієти провести повне обстеження організму з дослідженням функції печінки і нирок, а також обміну речовин. Крім того, він рекомендує регулярне обстеження і в період проведення дієти.

Перш, ніж приступити до дієти Аткінса, порадьтеся зі своїм лікарем.

Додати коментар