Діабет і харчування

02.01.2011 Рубрики: Лікувальні дієти ,

Діабет і харчування
Діабет і харчування
Діабет і харчування

Цукровий діабет - серйозне захворювання, від якого страждають мільйони людей у всьому світі. Якісне харчування може як запобігти діабету, так і полегшити його лікування. По суті, не існує строгої діабетичної дієти ( див. дієта при цукровому діабеті ), просто хворим діабетом слід внести корективи до свого способу життя і перейти на здорове харчування.

Клітковина - воістину безцінна речовина, яка грає величезну роль в стабілізації рівня цукру і поліпшенні рівня холестерину в крові. Доповніть свій раціон достатньою кількістю клітковини - вона уповільнює засвоєння їжі і поглинання живильних речовин, що призводить до повільнішого і рівномірного викиду в кров глюкози. Клітковина поглинає надлишки жовчних кислот, які перетворюються на холестерин. Після вжитку продуктів, багатих клітковиною, виникає відчуття ситості, що особливо важливе для хворих діабетом 2 степені, які прагнуть скинути вагу.

Режим харчування при діабеті: декілька порад

1. Аби запобігти обезводненню організму, випивайте як мінімум вісім стаканів води щоденно. При обезводненні підвищується рівень вмісту цукру в крові, тому дуже важливо підтримувати водний баланс в організмі.

2. Найчастіше діабет ускладнюється гіпертонією. Скорочення вжитку соди може допомогти нормалізувати стан хворого діабетом.

3. За результатами деяких досліджень, кофеїн сприяє пониженню сприйнятливості до інсуліну. Прагніть поменше пити кави і кока-коли.

4. Недавно був розвінчаний старий міф про те, що солодощі - табу для хворих діабетом. Сьогодні прийнято вважати, що підсолоджені продукти або солодощі (у обмеженій кількості) неодмінно повинні входити в раціон діабетиків, але за умови, що інші продукти з високим вмістом вуглеводів поєднуються з лікарськими препаратами.

5. Дробове харчування протягом дня допоможе уникнути надлишку важкої їжі, яка погано засвоюється, і таким чином запобігти різким перепадам рівня цукру в крові.

Режим харчування при діабеті

Якщо ви потребуєте професійної допомоги в складанні режиму харчування, зверніться до лікаря-ендокринолога. Можливо, лікар порекомендує кваліфікованого дієтолога і фахівця з проблем харчування, який зможе допомогти вам в складанні відповідного режиму харчування. Головне - зберегти прийнятну вагу і зменшити рівень холестерину в крові. Одне з найважливіших завдань режиму харчування при діабеті - зменшення вжитку насичених жирів і їх заміна ненасиченими або мононенасиченими жирами. Таблиці замінюваних продуктів допоможуть скласти правильний режим харчування.

Групування продуктів по їх живильній і енергетичній цінності допомагає спланувати і скласти раціон харчування. Такі таблиці також допомагають зробити харчування всілякішим. Мета режиму харчування при діабеті - забезпечити прийом потрібної кількості їжі саме в той час, коли він цього потребує. Експерти Американської Діабетичної Асоціації склали шість таблиць замінюваних продуктів, які допоможуть хворим діабетом правильно спланувати раціон. До цих таблиць увійшли крохмаль (хліб), м'ясо, овочі, фрукти, молоко (молочні продукти) і жири. У таблицях замінюваних продуктів передбачені також варіанти харчування для цілої групи. Раціон при діабеті залежать від типа діабету.

Хворим з інсуліновою залежністю рекомендують харчуватися в точно визначений час і не відступати від складеного плану харчування. Якщо інсулінова залежність ще не розвинулася, немає необхідності строго стежити за харчуванням. Головне, аби харчування було збалансованим і сприяло збереженню нормальної ваги.

Властивості деяких продуктів схожі з властивостями інсуліну, що робить їх невід'ємними компонентами раціону харчування при діабеті, це: часник, тофу або соя, сирі і зелені овочі, зародки пшениці, брюссельська капуста, свіже льняне масло і масла гамма-лінолінової кислоти, які містяться в энотере і спирулине.

Дуже важливо, аби хворий діабетом розумів вплив продуктів різних харчових груп на його стан. Інформованість і самоконтроль у поєднанні з правильно складеним режимом харчування допомагають швидше наблизитися до поставленої мети.

Додати коментар