Діабет і вагітність

24.01.2011 Рубрики: Лікувальні дієти ,

Діабет і вагітність
Діабет і вагітність
Діабет і вагітність
Вагітність - час змін в житті будь-якої жінки. У жінок з діабетом 1 або 2 типу вагітність протікає не так легко, як хотілось би, і викликає проблеми, які вимагають негайного рішення, інакше ускладнення можуть заподіяти шкоду здоров'ю дитинии.

Вагітність: плануйте завчасно

Багато медикаментів представляють небезпеку для здоров'я плоду, і ліки проти діабету - не виключення. З цієї причини рекомендується припинити вживати будь-яких лік проти діабету на час вагітності. Жінки з діабетом 2 типу, що постійно приймають пігулки проти діабету, обов'язково повинні перейти на інсулін ще перед тим, як завагітніти. Інсулін в період вагітності доведеться приймати навіть жінкам, які зазвичай обходяться без спеціальних ліків і регулюють діабет за допомогою строгої дієти (дієта при цукровому діабеті ) і занять спортом. Це зовсім не означає порушення курсу лікування, а просто допоможе організму впоратися з гормональними змінами.

Оскільки протягом перших 8 тижнів вагітності відбувається формування органів плоду, в крові вагітної жінки підвищується рівень глюкози, що може привести до серйозних ускладнень, у тому числі до появи у дитинии вроджених вад або навіть до викидня. На щастя, жінки, в яких рівень цукру в крові стабілізується до вагітності і наближається до нормального рівня, не схильні до додаткового ризику в порівнянні із здоровими жінками. Величезне значення має планування вагітності і використання надійних засобів контрацепції до того часу, поки вміст глюкози в крові не наблизиться до нормального рівня.

Завчасне планування вагітності дозволить вам поклопотатися про нормалізацію рівня цукру і гемоглобіну A1c в крові. По рекомендації Американської Діабетичної Асоціації, до того, як завагітніти, жінки повинні досягти наступних рівнів вмісту цукру в крові:

-80-110 мг/дл до їжі
-менше 155 мг/дл через дві години після початку їжі
-рівень гемоглобіну A1c повинен максимально наближатися до нормального рівня у здорової людини.

Захистіть свою дитину

В період вагітності приблизно у 25% жінок, хворих діабетом, виникає наступне ускладнення: довкола плоду скупчується надто багато рідини, що за відсутності своєчасного лікуванні може привести до передчасних пологів. Постільний режим і контроль вмісту глюкози в крові може запобігти розвитку цього ускладнення.

При пологах у жінок, хворих діабетом, виникає небезпека народження дуже крупної дитинии з великою вагою. Стан, коли вага немовляти перевищує 4 кг, називається макросомією. Макросомія може утруднити пологи, а також збільшує ризик отримання дитям родової травми. Незабаром після народження дитини жінки, хворі діабетом, часто стикаються з проблемами низького вмісту цукру в крові, утрудненого дихання, появи жовтяниці або низького рівня кальцію в організмі.

У хворих діабетом з підвищеним рівнем цукру в крові підвищений ризик народження мертвої дитинии. З цієї причини протягом всієї вагітності слід регулярно здавати аналізи крові на вміст цукру і постійно вносити коректування в план контролю діабету відповідно до змін, що відбуваються у вашому організмі.

Можливо, вам страшно і думати про всі небезпеки, що підстерігають хворих діабетом в період вагітності, проте важливо розуміти, що всі ці небезпеки часто безпосередньо пов'язані з високим рівнем вмісту глюкози в крові, тому його нормалізація допоможе запобігти цим ускладненням. Продумане планування, інформованість і постійний догляд допомагають більшості жінок, хворих діабетом, успішно пережити вагітність і народити здорову дитину.

Додати коментар