Аквааеробіка - худнемо із задоволенням

19.02.2011 Рубрики: Вправи, фітнес ,

Аквааеробіка
Аквааеробіка
Аквааеробіка
Аквааеробіка
У наш час існує безліч методик, що дозволяють схуднути і отримати бажані форми. Але якщо більшість з них передбачає серйозне фізичне навантаження і виснажуючі тренування, то такий фітнес як аквааеробіка допомагає поєднати корисне з приємним - ніщо не розслабляє так, як вода, при цьому всі м'язи організму отримують хороше навантаження, яке практично не відчувається. Аквааеробіка це заняття аеробікою в басейні і може застосовуватися представниками всіх вікових груп.

Переваги аквааеробіки

Аквааеробіка є універсальним видом фітнеса і показана не лише фізично здоровим людям, але і людям літнього віку, тим, хто має проблеми з хребтом або суглобами, вагітним жінкам, людям з надлишковою вагою. Заняття у воді виключають великі навантаження на суглоби навіть при інтенсивних тренуваннях. Аквааеробіка допомагає зняти м'язову напругу, розвантажує хребет і є профілактикою різних захворювань. Позитивно впливають заняття у воді і на стан нервової системи, укріплюючи її і знімаючи нервову напругу.

Також перевагою аквааеробіки є її благотворний вплив на стан судин, особливо за наявності такого захворювання як варікозне розширення вен. Під час занять аквааеробікою активізується циркуляція крові і відтік венозної крові, що дозволяє розвантажити хворі судини і покращити роботу серцево-судинної системи в цілому.

Аквааеробіка як водний масаж

Під час занять аквааеробікою вода проводить м'який масаж, який позитивно впливає на стан шкіри і роботу м'язів. Завдяки водному масажу м'язи після занять аквааеробікою не болять, оскільки опір води не дає молочній кислоті накопичуватися в м'язах. Аквааеробіку можна віднести до самих малотравматичних видів фітнеса, оскільки в даному випадку відсутня небезпека переломів, вивихів і розтягувань.

Регулярні заняття надають м'який гартуючий ефект і допомагають підвищити його імунний захист. Водний масаж під час занять допомагає боротися з такою естетичною проблемою як целюліт. Шкіра при цьому стає гладкою і пружною, згладжуються нерівності, які є при целюліті.

Аквааеробіка для схуднення

Заняття аквааеробікою популярні не лише через загальнозміцнюючий ефекту, але і завдяки високій ефективності в боротьбі із зайвою вагою. Психологічно заняття аквааеробікою для повних людей набагато комфортніше, ніж будь-який інший вид фітнеса, оскільки вода приховує велику частину тіла. Крім того, у воді повні люди не відчувають неповороткості або проблем з гнучкістю: вода допомагає, зменшуючи вагу тіла, і тренуючи його за рахунок подолання опору.

Аквааеробіка ідеальна для схуднення ще і тому, що під час занять немає навантаження на суглоби, що особливо актуально за наявності великої кількості зайвих кілограмів. Як правило, повні люди займаються аквааеробікою із задоволенням і в повну силу, оскільки не відчувають ні психологічного, ні фізичного дискомфорту.

Комплекс вправ і навантаження в аквааеробіці

Найчастіше під час занять аквааеробікою тренер пропонує універсальний комплекс вправ ( див. у тому числі публікацію вправи для схуднення ), що включає тренування всіх груп м'язів, вправи для зміцнення серцево-судинної системи, підвищення гнучкості тіла і на витривалість. Якщо аквааеробіка застосовується як відновна терапія, то в комплекс можуть включатися ті або інші вправи, які призначаються лікарем. В будь-якому разі перед заняттями аквааеробікою необхідно трохи поплавати, для розігріву і адаптації до температури води, а потім переходити до розминки. Це забезпечує поступове навантаження для організму, що особливо важливе при заняттях аквааеробікою для людей з ослабленим здоров'ям.

Після розминки переходять до основного комплексу вправ, завершує заняття серія вправ для релаксації. Залежно від рівня підготовленості учасників групи, час тренування може займати від тридцяти хвилин до однієї години. Також коректується і темп, в якому проводяться заняття аквааеробікою, - від помірного на початковому етапі до інтенсивного, при хорошій фізичній підготовці або тривалих тренуваннях.

Відео: аквааєробіка, вправи

Додати коментар